Statystyki z meczu z Przemszą Siewierz

W sobotnim meczu to radzionkowianie zdecydowanie częściej od gospodarzy posyłali piłkę w stronę bramki rywala. Ma to wymiar zarówno w strzałach celnych (dziewięć do czterech), jak i niecelnych (osiem do siedmiu). Co jednak ciekawe, biorąc pod uwagę ogólną liczbę uderzeń na bramkę, wyraźna przewaga Ruchu bierze się głównie ze… słabszej pierwszej połowy. W drugiej, w której żółto-czarni zdobyli aż trzy gole, piłkę w stronę bramki posyłali tyle samo razy, co piłkarze z Siewierza. Brawa zatem za skuteczność!

W przypadku rzutów rożnych także potwierdza się dzwiny układ, jak w przypadku ogółu strzałów. Z ośmiu dośrodkowań z narożnika, aż siedem żółto-czarni wykonali w pierwszej połowie. A Przemsza, która miała pięć rzutów rożnych, cztery z nich miała w drugiej części gry.

Wyrównana statystyka ma miejsce w przypadku spalonych. Radzionkowienie łapani byli na nich cztery razy, rywal o jeden mniej.

Piłkarze Ruchu czternaście razy przewinili względem swoich rywali. Gospodarze faulowali dziesieć razy. Ta różnica bierze się głównie z pierwszej połowy, w której po stronie Przemszy były zaledwie… dwa faule.

Ruch    
Przemsza
strzały ogółem   17     11
strzały celne    9      4
spalone    4

     3

rzuty rożne    8      5
faule   14     10