Strzelanina w Zawierciu. TRZY punkty dla “Cidrów”

Aż osiem goli padło w spotkaniu Warty Zawiercie z Ruchem Radzionków. “Cidry”, które na przerwę schodziły z trzybramkową przewagą, w końcowej fazie straciły kontrolę nad spotkaniem. Ostatecznie podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego wygrali jednak aż 5:3.

Pierwsza połowa – z krótkimi wyjątkami – toczyła się pod dyktando “Żółto-Czarnych”. Ruch szybko zaczął tworzyć okazje bramkowe, a w 15. minucie wynik otworzył Bartosz Nawrocki, który dostał piłkę od Rafała Kulińskiego i pewnym uderzeniem pokonał Bartłomieja Będkowskiego. Dziesięć minut później zapachniało trafieniem dla miejscowych – z dystansu mierzył Mariusz Kurasiński, a piłka obiła poprzeczkę Mateusza Szukały. Po chwili skutecznie odpowiedzieli radzionkowianie – Adam Baran zagrał na wolne pole, na czystą pozycję wyszedł Nawrocki i delikatną podcinką drugi raz tego dnia znalazł sposób na Będkowskiego. Goście systematycznie rozmontowywali defensywę przeciwnika. Do siatki trafiali Adam Baran i ponownie Nawrocki, arbiter odgwizdywał jednak pozycje spalone graczy Ruchu. Wreszcie tuż przed przerwą gola na 3:0 zdobył Kuliński i wydawało się, że losy pojedynku są przesądzone.

W przerwie problemy zdrowotne zgłosił Rafał Otwinowski, więc na drugą połowę trener Dziewulski musiał dokonać korekt w defensywie. Mimo to jego podopieczni długo nie dawali rywalowi dojść do głosu, w pełni kontrolując to, co dzieje się na boisku. Sytuacja zmieniła się w 68. minucie. Piłka po “centrostrzale” Mateusza Maziarza zaskoczyła Szukałę i miejscowi odzyskali nadzieję na punkty. Dwie minuty później przewaga Ruchu znowu stopniała – tym razem na listę strzelców wpisał się El Kessouati Abderrazzaq. Wydawało się, że nerwówkę uspokoi gol wprowadzonego po przerwie Michała Szromka, któemu asystował Marcin Trzcionka, ale “Warciarze” znów złapali kontakt, tym razem za sprawą drugiego trafienia Maziarza. Kiedy do bramki miejscowych piłkę w 90. minucie wpakował Kacper Zalewski stało się wreszcie jasne, że “Cidry” nie zgubią już punktów w Zawierciu i do domów wrócą z pierwszym w sezonie wyjazdowym zwycięstwem.

Warta Zawiercie – Ruch Radzionków 3:5 (0:3)

0:1 – Bartosz Nawrocki 15′
0:2 – Bartosz Nawrocki 30′
0:3 – Rafał Kuliński 45′
1:3 – Mateusz Maziarz 68′
2:3 – El Kessouati Abderrazzaq 70′
2:4 – Michał Szromek 86′
3:4 – Mateusz Maziarz 88′
3:5 – Kacper Zalewski 90′

Warta: Będkowski – Skrenik (46′ Gwóźdź), Zubek, Sudoł, Marziarz, Gajecki (46′ Maszczyk), Długosz (57′ Abderrazzaq), Kurasiński (70′ Janik), Skrzyniarz, Wroński, Bartosik (60′ Macedoński). Trener: Karol Sieński.

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski (46′ Szromek), Harmata, Ćwielong – Kopeć (67′ Bougduiga), Gwiaździński, Kuliński (88′ Siwy), Turczyn, Baran (67′ Cichecki) – Nawrocki (75′ Zalewski). Trener: Marcin Dziewulski.

Żółte kartki: Maziarz (Warta), Turczyn (Ruch)