Szymon Turczyn z nowym kontraktem

Kolejny zawodnik Ruchu Radzionków jeszcze przed zakończeniem trwających rozgrywek zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu z “Cidrami”. “Żółto-Czarne” barwy w kolejnych rozgrywkach wciąż będzie reprezentować wychowanek “Cidrów”, Szymon Turczyn.

Dla Turczyna będzie to już ósmy sezon w dorosłej ekipie “Cidrów”. Pierwsze kroki w futbolu stawiał w tarnogórskich Gwarku i UKS-ie “Trójka”, by w wieku 12 lat przenieść się do UKS-u Ruchu Radzionków. Do kadry seniorów “Żółto-Czarnych” trafił w 2017 roku, systematycznie budując w niej swoją pozycję. – Szymon wywalczył sobie miejsce na prawej obronie i gdyby nie uraz, jakiego doznał w trakcie okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej, nadal byłby czołową postacią drużyny. Powoli wraca jednak do swojej dyspozycji, rozegrał wiosną kilka fajnych meczów w linii defensywnej i bardzo się cieszę, że w nowym sezonie będzie dalej reprezentował nasz klub – mówi trener Marcin Trzcionka.

“Sahin” w dotychczasowej karierze rozegrał dla Ruchu ponad sto spotkań o stawkę. Wspomniana przez Marcina Trzcionkę kontuzja sprawiła, że w ostatnich miesiącach jego statystyki nieco wyhamowały, ale do kolejnego sezonu 22-latek przystąpi z określonymi celami. – Wierzę, że stać nas na walkę o najwyższe cele. Zostaje większość składu który w rundzie rewanżowej udowodnił, że jest w stanie grać o czołowe lokaty w lidze – deklaruje Turczyn. – Kontuzja, jaką odniosłem zimą sprawiła, że zdecydowana część przygotowań do rundy wiosennej mnie ominęła, przez co późno wywalczyłem miejsce w wyjściowej jedenastce. W przyszłym sezonie od pierwszego treningu zamierzam powalczyć o podstawowy skład i utrzymać go przez cały rok – dodaje defensor.

Szymon Turczyn zadebiutował w barwach Ruchu w czerwcu 2018 roku meczem z Polonią w Poraju. Od tego czasu zgromadził na koncie 125 występów.