Trener Wojciech Osyra odchodzi z Ruchu Radzionków!

Za pośrednictwem strony internetowej, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom, z którymi dane było mi pracować w Ruchu Radzionków przez ostatnie dwa lata. Piłkarzom, moim asystentom, masażyście i kierownikowi zespołu. Ze szczególnością Prezesowi Marcinowi Wąsiakowi i Wiceprezesowi Markowi Zorzyckiemu – ludziom, którzy dla Klubu z Radzionkowa gotowi są na największe poświęcenia. Wierzę, że ich zapał, profesjonalne zarządzanie Klubem zostanie wynagrodzone w najbliższych latach. Mojemu następcy życzę samych sukcesów i awansu do trzeciej ligi. Dziękuję również kibicom za wsparcie i  za doping na meczach. To był dla mnie zaszczyt pracować w Ruchu Radzionków! – oświadczył odchodzący z Klubu trener Wojciech Osyra.

Za trwającej dwa sezony kadencji trenera Osyry, Ruch rozegrał 61 oficjalnych meczów, odnosząc w nich 34 zwycięstwa, notując 9 remisów i doznając 18 porażek, i legitymując się stosunkiem bramkowym 144:71. W tym czasie Ruch spadł z trzeciej ligi do czwartej. W sezonie 2014/2015 zanotował najlepszy w dziejach klubu początek ligi (9 zwycięstw z rządu), najdłuższą serię kolejnych zwycięstw w lidze (9) oraz odniósł najwyższe ligowe zwycięstwo (8:0 z Fortuną Gliwice).
Powyższa statystyka uwzględnia mecze pucharowe oraz rzeczywiste wyniki meczów zweryfikowanych potem na walkowery bądź anulowanych.

Jednocześnie Klub rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca Ruchu Radzionków. Jego nazwisko powinniśmy poznać przed wznowieniem treningów drużyny po okresie urlopowym, które planowane jest na 11 lipca.