Trzecią ligę czas zacząć! Jutro w Orzechu zagramy z Miedzią II Legnica

Jutro o godzinie 17:00 na stadionie w Orzechu, położonym przy ulicy Sobolaków 5, podejmiemy jako gospodarze rezerwę ekstraklasowej Miedzi Legnica. Rywal to drużyna z trzecią ligą już otrzaskana. W ostatnim sezonie broniła się przed spadkiem, ostatecznie zajmując czternaste miejsce z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową, ale wcześniej przez dwa sezony zaliczyła się do szerokiej czołówki tych rozgrywek. Jak w przypadku każdej drużyny rezerw – a regularnie graliśmy z takimi w czwartej lidze – jej skład jest niewiadomą, bo od decyzji trenera pierwszego zespołu zależy ile zawodników z najwyższej ligi zasili ten zespół w konkretnym spotkaniu. Ale i radzionkowianie tak naprawdę nie wiedzą na co ich stać. Dopiero pierwsze konfrontacje z nowymi rywalami ustalą żółto-czarnym cele na ten sezon. Przed rokiem beniaminek ze śląskiej czwartej ligi Gwarek Tarnowskie Góry zrobił furorę, omal nie awansując do drugiej ligi, ale wcześniej Unia Turza Śląska zakończyła swój premierowy sezon w tej klasie rozgrywkowej w strefie spadkowej, utrzymując się tylko dzięki wycofaniu z drugiej ligi Polonii Bytom.

W drużynie Ruchu zaszło w przerwie letniej kilka zmian. W ich efekcie średnia wieku drużyny wyraźnie się obniżyła, i choć w ten sposób ubyło jej doświadczenia, to jednak wydaje się teraz bardziej wyrównaną, a tym samym mocniejszą. Ponadto w meczach sparingowych trener Kamil Rakoczy ćwiczył grę nową taktyką. Na ile ten plan opiekuna żółto-czarnych przyniesie dobre efekty, przekonamy się już jutro. W “Cidrach” zabraknie jedynie kontuzjowanego Konrada Bąka.

Mecz pierwszej kolejki trzeciej grupy trzeciej ligi pomiędzy Ruchem Radzionków a Miedzią II Legnica na stadionie w Orzechu poprowadzi sędzia Łukasz Sowada z Opola. Kibiców wybierających się na to spotkanie prosimu o uprzednie zapoznanie się z ważnymi infomacjami organizacyjnymi, które przedstawiliśmy tutaj.

 

Sponsorem meczu Ruchu z Miedzią będzie firma: