Victoria Chróścice – Ruch Radzionków

Zwycięstwo, co powtarzamy już od kilku spotkań, przedłuży rekordową passę kolejnych zwycięstw, ale warto wspomnieć w tym miejscu o szansie na kolejny rekord – w przypadku zachowania czystego konta wyrównany zostanie rekord sprzed dwóch lat (ośmiu kolejnych ligowych spotkań bez straty bramki), a mający największe szanse na pojawienie się na placu gry w bramce Ruchu Jankowski ustanowiłby rekord kolejnych spotkań z zachowanym czystym kontem (wiosną 2007 roku w ośmiu spotkaniach bez straty gola przez zespół z Radzionkowa swój udział oprócz Jankowskiego miał także Poturalski).

Trzy punkty przywiezione z Chróścic mogą zapewnić Ruchowi Radzionków powiększenie przewagi nad drugą w tabeli LZS Leśnicą. Wraz w pierwszym gwizdkiem sędziego w rywalizacji z Victorią, zawodnicy “Cidrów” znać już powinni końcowy rezultat pojedynku wicelidera, który podejmie już od sześciu spotkań niepokonaną, chwaloną i atakującą czołówkę tabeli Walkę Zabrze, a więc przed Leśniczanami bardzo trudne zadanie.

Wyjazd do Dobrzenia Wielkiego (bo do tej gminy należą Chróścice) to najdalsza podróż piłkarzy Ruchu w rundzie jesiennej. Równie dalekie lub dalsze wyjazdy przed “Cidrami” dopiero wiosną – na mecz z TOR-em i do Graczy. Victoria zaś to najniżej sklasyfikowany zespół obecnej trzeciej ligi w ubiegłym sezonie, szóste miejsce w dawnej czwartej lidze opolskiej, ostatnie dające utrzymanie, zapewniła sobie bowiem dopiero w ostatniej kolejce, wyprzedzając o punkt GKS Starościn. W obecnych rozgrywkach Victoria nie potwierdza jednak opinii najsłabszej drużyny, na tle innych opolskich drużyn zajmuje bowiem przyzwoite dziesiąte miejsce w trzecioligowej tabeli, gromadząc czternaście punktów w dwunastu meczach, i legitymując się stosunkiem bramkowym 12:12. W meczach przed własną publicznością Victoria dwukrotnie wygrywała (z TOR-em i Rozwojem), raz remisowała (z Walką), a trzykrotnie uznała wyższość rywali (m. in. Energetyka i Leśnicy). W ostatniej kolejce, przed dwoma tygodniami, niespodziewanie pokonała w Pawłowicach Śląskich solidny zespół Pniówka 2:1. Najskuteczniejszym piłkarzem spośród podopiecznych trenera Kowalczyka jest z trzema golami na swoim koncie Mika, dwa razy do siatki rywali trafiał Jędrzejewski.

Z przyczyn organizacyjnych, pierwszy raz w tej rundzie nie odbędzie się wspólny wyjazd kibiców Ruchu Radzionków na wyjazdowy mecz, wszyscy sympatycy “Cidrów” chcący udać się do Chróścic aby oglądać na żywo swoją drużynę w akcji proszeni są o organizowanie transportu we własnym zakresie.

TomRR