Walka o wicelidera, czyli jutro mecz z Wartą Zawiercie

Zwycięstwo w tym spotkaniu na szczycie pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi samo w sobie awansu na pozycję wicelidera nie da. W Radzionkowie trzymać musimy także kciuki za Przemszą, która w dwudziestej dziewiątej serii gier zmierzy się z Sarmacją w Będzinie. Rozstrzygnięcia po radzionkowskiej myśli spowodowałby, że zaległy mecz z Gwarkiem Tarnowskie Góry, który czeka nas już w środę, nabrałby jeszcze większego prestiżu, bo byłby starciem dwóch najlepszych ekip na tym etapie sezonu. Jednak inne rozstrzygnięcia w tej serii gier także nie odbiorą żółto-czarnym szans na skończenie sezonu na pozycji numer dwa, bo za plecami tarnogórzan ścisk bardzo duży, a dołączyć do niego próbują także piąte Szombierki Bytom, czy szósty RKS Grodziec

Jutrzejszy mecz z Wartą Zawiercie, która była rewalacją rundy jesiennej, a która wiosną radzi już sobie zdecydowanie słabiej, zapowiada się niezwykle interesująco. W pierwszej rundzie w spotkaniu tych zespołów lepszy okazał się beniaminek czwartej ligi, który wygrał na własnym stadionie 2:1. W rewanżu gra będzie się toczyła zatem nie tylko o bieżące punkty, ale też o lepszy bilans w dwumeczu, który wobec małych różnic za plecami Gwarka może okazać się decydujący. Warto nadmienić, że “Cidry” w takim zestawieniu wygrywają już z Sarmacją Będzin, a także z Szombierkami Bytom. Oby do tej listy dołączyła jutro i Warta! A przecież przed nimi także taka szansa w rewanżowych starciach z samym Gwarkiem i z Grodźcem.

Spotkanie Ruchu Radzionków z Wartą Zawiercie rozpocznie się o godzinie 17:00, a poprowadzi je sędzia Krzysztof Palej z Kolegium Sędziów w Rybniku.