Warta Zawiercie – Ruch 0:1

W rozgrywanym w ramach ósmej kolejki pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi meczu na szczycie tabeli liderujący stawce Ruch wygrał 1:0 na wyjeździe z trzecią Wartą Zawiercie. Przełomową sytuacją w pierwszej, wyrównanej połowie meczu był brutalny faul Adamieckiego na Miłoszu Ćwielongu, za który zawodnik gospodarzy ukarany został czerwoną kartką. W 40 minucie grający z przewagą jednego zawodnika goście wyszli na prowadzenie, kiedy Rafał Kuliński tak wyłożył piłkę wprowadzonemu z ławki rezerwowych Andrzejowi Piecuchowi, że ten musiał tylko dostawić nogę do pustej bramki. Po zmianie stron Ruch starał się szanować piłkę i kontrolować grę, jednak w końcówce na własne życzenie dopuścił do kilku sytuacji gospodarzy. Żadna z nich nie zakończyła się jednak golem, tym samym “Cidry” odniosły ósme z rzędu ligowe zwycięstwo i zachowały pozycję zdecydowanego lidera ligi.

8 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 25 września 2021, godz. 16:00
Warta Zawiercie – Ruch 0:1 (0:1)
0:1 – Piecuch 40.
Warta: Będkowski – Chmielewski (60. Gajecki), Mąka, Adamiecki, Bębenek, Kulig (80. Gurawski), Pereira, Klama (82. Maszczyk), Bartusiak, Gwóźdź (60. Kamiński), Ferreira. Trener: Mańdok.
Ruch: Strzelczyk – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong, Gwiaździński, Siwy (79. Turczyn), Kopeć (79. Pietryga), Kuliński, Baran (70. Boudguiga), Nawrocki (36. Piecuch). Trener: Dziewulski.
Sędzia: Bielawski (Mysłowice).
Żółte kartki: Gajecki 62., Ferreira 89. – Kuliński 44.
Czerwona kartka: Adamiecki 31. (Warta).