Wszyscy jesteśmy żółto-czarni, czyli apel do kibiców

Dwa tygodnie temu, po zakończeniu spotkania z GKS-em Tychy, przy zejściu do budynku klubowego byliśmy wszyscy świadkami przykrego incydentu. Nie możemy – a przede wszystkim – nie chcemy przejść obok niego obojętnie. Dlatego – jako Zarząd klubu – zwracamy się do Was – drodzy kibice Ruchu Radzionków – z gorącym apelem.

Spotykamy się na naszym stadionie jako sympatycy Ruchu Radzionków – wszyscy, bez wyjątku. Spotykamy się, by wspólnie dopingować naszych żółto-czarnych, by wspólnie cieszyć się ich sukcesami, wreszcie – by wspólnie przeżywać trudne momenty w ich boiskowych potyczkach. Właśnie wtedy nasi ulubieńcy potrzebują nas najbardziej. Właśnie wtedy gorący doping z Waszej strony ma w sobie tą moc, która podtrzymuje ich na duchu, która pozwala raz jeszcze uwierzyć w siebie, która wreszcie jest w stanie poprowadzić ich do odwrócenia losów meczu.

Pamiętajcie, prosimy, że drużyna to kolektyw. Że w tym kolektywie ważny jest każdy element. I że to cały zespół wygrywa mecz, i cały zespół – gdy napotka lepszych od siebie – mecz przegrywa. I że to samo dotyczy trenerów, działaczy, pracowników, wreszcie Was, drodzy kibice.

Dlatego dziś gorąco apelujemy do Was o szacunek dla całego zespołu, i dla każdego jego członka z osobna. Prosimy o głośny doping dla Ruchu Radzionków: wszystkich i przez cały mecz. Marzy nam się, aby wszyscy odwiedzający nasz stadion zechcieli włączyć się do aktywnego i kulturalnego dopingu, a nie tylko sektor Klubu Kibica.

Drodzy kibice,

w 2000 roku Ruch Radzionków został wyróżniony nagrodą Fair Play za stworzenie rodzinnego klimatu odbioru widowiska sportowego opartego na kulturze, solidarności i szacunku dla każdego. To wyróżnienie zobowiązuje. Pamiętajcie, prosimy, o nim spotykając się na meczach żółto-czarnych.

Prezes Klubu, Tomasz Baran