Z Gwarkiem na zimowym półmetku

Przed nami czwarty sprawdzian tej zimy. Na półmetku przygotowań do rundy wiosennej “Cidry” zmierzą się z Gwarek Ornontowice.

Nasi jutrzejsi goście zanotowali bardzo udaną wiosnę na IV-ligowych boiskach. Drużyna trenera Marcina Wrońskiego uzbierała 31 punktów, jest wiceliderem i najskuteczniejszą drużyną swojej stawki.

W tym sezonie Ruch i Gwarek rywalizują w osobnych grupach śląskiej IV ligi. Jeszcze do niedawna spotykały się jednak w grze o punkty. Nasze ostatnie starcia były wyjątkowo emocjonujące. W Ornontowicach “Cidry” po szalonej końcówce spotkania wygrały 4:3, u siebie w zimowej aurze zwyciężyły 1:0. Ligowy bilans meczów między tymi zespołami zamyka się dotychczas na 8 meczach, z których siedem kończyło się zwycięstwami “Żółto-Czarnych”, zaś jeden raz wygrywali ornontowiczanie.

Sparing w Radzionkowie będzie okazją do sentymentalnej podróży dla kilku dobrych znajomych z “Cidrów”. W zespole Gwarka grają dobrze znani z występów w barwach Ruchu Dawid Gajewski i Kevin Rocki oraz będący bliski związania się kontraktem z klubem z Ornontowic Andrzej Piecuch.

Mecz odbędzie się na boisku przy Knosały. Początek zaplanowano na godzinę 12:30.