Z kibicami, o pozycję wicelidera – Ruch gra z Unią Dąbrowa Górnicza

Ruch do Unii traci jeden punkt, ale ma też do rozegrania jeden mecz więcej. „Cidry” jeśli chcą chociaż troszkę docisnąć prowadzący z dużą przewagą Raków II Częstochowa nie mogą jednak kalkulować, bo na stratę przez naszą drużynę punktów wyczekują już dwa zespoły mające jeden mecz mniej, w tym rewelacyjnie spisujący się wiosną Znicz Kłobuck.
W przypadku zwycięstwa zaś już tydzień później w charakterze wicelidera radzionkowianie pojechaliby właśnie na boisko lidera. Popuszczając wodze fantazji, gdyby zaś tam w niedzielę wygrali, to wobec jeszcze przymusowej pauzy Rakowa strata żółto-czarnych mogłaby się szybko zbliżyć do jednego, dwóch meczów.

Ruch w jutrzejszym spotkaniu z drużyną z Dąbrowy Górniczej będzie miał też coś do udowodnienia, bo jesienią na wyjeździe po jednym z swoim najsłabszych spotkań przegrał 0:3.
Jednak tylko w poprzednich meczach skutecznie rewanżował się za jesienne porażki drużynom wspomnianego Znicza Kłobuck (jedyna strata punktów tej drużyny w 2021 roku!), RKS Grodziec czy tydzień temu Unii Kosztowy.
A też w pamięci radzionkowian może być mecz z poprzedniego sezonu wygrany przy Knosały z Unią aż 4:0.

Za Ruchem przemawia też forma prezentowana w ostatnim czasie. W trzech poprzednich meczach „Cidry” sięgnęły po komplet oczek, gdy tymczasem Unia raz wygrała, a potem dwa razy dzieliła się punktami ze swoimi przeciwnikami.

Ruch wiosną na własnym stadionie stracił tylko dwa gole (co kosztowało go sensacyjną porażkę z Dramą), podczas gdy Unia na wyjazdach wygrała w tej rundzie jedynie w Zbrosławicach właśnie, a ogółem w gościach dała już sobie wpić aż dziesięć bramek.

To właśnie dzięki tym wynikom „Cidrom” udało się odrobić do Unii jak na razie pięć punktów w porównaniu z tabelą półmetka sezonu i siedem w zestawieniu z tabelą po pierwszej wiosennej kolejce.

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem rządowym przyjąć na trybuny będziemy mogli 147 osób. W kasie przed meczem, którą otworzymy około godziny szesnastej, znajdzie się około pięćdziesięciu biletów.
Na kibiców obok pierwszych od dawna sportowych wrażeń na żywo będzie czekał również grill.

Mecz Ruchu z Unią Dąbrowa Górnicza w ramach dwudziestej ósmej kolejki rozpocznie się o godzinie 17:00. Wzorem poprzednich meczów, telewizja RR-TV przeprowadzi na swoim kanale na YouTube transmisję na żywo.

Sponsorem meczu jest firma:

Leave a comment

Minimum 4 znaki