Zaczynamy! Jutro mecz z RKS Grodziec

Jednak wspomniane transfery, na czele z wracającymi do Radzionkowa po przerwie Marcinem Dziewulskim, Adamem Giesą, Piotrem Rockim i Marcinem Trzcionką, dwucyfrowa wygrana w Puchare Polski, i – w większości udane i pokazujące progres formy – sparingi sprawiły, że w drużynie „Cidrów” zakorzeniła się prawdziwa wiara w sukces tego sportowego projektu, a w szatni zbudowała się atmosfera, jak za najlepszych lat.
– Początek ligi to zawsze jest pewna niewiadoma, zawsze towarzyszą temu wątpliwości, nigdy nie można być w pełni spokojnym, ale przed inauguracją mam naprawdę wielką wiarę w ten zespół, że udżwignie on zadanie i sprawi, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Rzeczywiście sparingi były udane, dokonaliśmy wzmocnień nawet większych niż zakładaliśmy, i sezon zainaugurowaliśmy naprawdę pełną dominacją i kilkunastoma strzelonymi golami w pucharze. Oczywiście trudno założyć, że w lidze będziemy stwarzać sobie aż tyle sytuacji i strzelać aż tyle goli, ale liczę, że już od soboty uda się na boisko przenieść ten ofensywny styl gry z Pucharu Polski, jak i z kilku sparingów. Patrzymy przede wszystkim na siebie, ale i o przeciwniku mamy wiedzę, obserowaliśmy go na ostatnim sparingu. Aby wygrać z pewnością będziemy musieli do tej – mam nadzieję – piłkarskiej jakości dorzucić też wielki wysiłek na boisku. Zrobimy wszystko aby zacząć sezon od zwycięstwa. Czy tak będzie, oczywiście kibicom zagwarantować nie mogę, bo piłka jest często nieprzewidywalna, ale mogę im obiecać, że zobaczą na boisku nową drużynę Ruchu Radzionków, starającą się grać do przodu, i zdeterminowaną do osiągnięca swoich celów. Chcemy zagrać tak by kibice wychodząc ze stadionu byli zadowoleni. Liczymy bardzo na ich wsparcie – powiedział przed meczem trener Wojciech Osyra.

Opiekun żółto-czarnych poza Adamem Giesą, o którym od dawna wiadomo, że na początku ligi nie będzie mógł być brany pod uwagę, i poza bramkarzem Dariuszem Strzelczykiem, niebecnym z powodów osobistych, będzie miał w sobotę do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Nasz rywal, RKS Grodziec to klub z dzielnicy Będzina, który poprzedni sezon grupy pierwszej śląskiej czwartej ligi, występując w charakterze bieniaminka, zakończył na jedenastej pozycji w tabeli.

Początek meczu Ruchu Radzionków z RKS Grodziec w pierwszej kolejce rozgrywek w sobotę 9 sierpania o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy na trybuny!
Informacje na ten cen wejściówek i zasad organizacyjnych dostępne są tutaj.