Zagrają ostatni raz na zapleczu Ekstraklasy!

Niewątpliwie największe emocje spodziewane są w Gliwicach, gdzie przy pełnych trybunach Piast podejmie w meczu o awans bydgoskiego Zawisze. Jednego możemy być pewni – kto wygra to spotkanie awansuje do Ekstraklasy.

Na potknięcie jednych, lub drugich czeka Pogoń. Portowcy w przypadku wygranej Piasta awansują do Ekstraklasy, jeśli zwycięży Zawisza o awansie zadecyduje baraż z gliwiczanami. Przede wszystkim jednak Pogoń musi zwyciężyć w Gdyni z Arką, która już przecież pozbawiła złudzeń walczącą o utrzymanie Polonie.

Łatwiejsze zadanie czeka Kolejarza, który też ma matematyczne szanse na awans, w Stróżach powalczą o ten cel z czerwona latarnią ligi, Olimpią Elbląg. Kolejarz do awansu potrzebuje jednak nie tylko niedzielnego zwycięstwa, ale i porażek Zawiszy i Pogoni.

Chociaż nikt nie mówi o tym głośno, to niewykluczone, że przy zielonym stoliku z rozgrywek odpadnie któraś z drużyn, które utrzymały się sportowo, dlatego ostatniej kolejki z pewnością nie odpuszczą drużyny zajmujące lokaty tuż pod kreską. I tak o zwycięstwo w Polkowicach powalczyć powinna do końca bytomska Polonia, a meczu z Wartą nie odpuści Wisła Płock.

Spotkania Floty z Ruchem, Dolcanu z Olimpią Elbląg, Olimpii Grudziądz z Termaliką Bruk-Betem i Sandecji z GKS-em Katowice to już jednak tylko okazja do
pożegnania się z sezonem i pokazania się po raz ostatni swoim kibicom z jak najlepszej strony. Dla wielu piłkarzy będzie to też szansa na promocję przed letnim okienkiem transferowym.

Program spotkań ostatniej kolejki 1 ligi:

Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz , niedziela g. 17:00
Arka Gdynia – Pogoń Szczecin, niedziela g. 17:00
Kolejarz Stróże – Olimpia Elbląg, niedziela g. 17:00
Dolcan Ząbki – Olimpia Grudziądz, niedziela g. 17:00
Flota Świnoujście – Ruch Radzionków, niedziela g. 17:00
Bogdanka Łęczna – Termalica Bruk-Bet Nieciecza, niedziela g. 17:00
KS Polkowice – Polonia Bytom, niedziela g. 17:00
Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice, niedziela g. 17:00
Wisła Płock – Warta Poznań, niedziela g. 17:00