Zajęcia w rundzie jesiennej szkółek piłkarskich UKS Ruch

Szkółka piłkarska UKS Ruch 2006/2007 – trener Daniel Brzezina:

W okresie od września do grudnia 2015 roku przeprowadziliśmy 31 jednostek treningowych. Liczebność grupy w tym okresie to 34 zawodników. Dwóch z nich mogło pochwalić się obecnością na 30 zajęciach. Kuba Giertyczka oraz Dominik Wiatrek, o których mowa, mogą zostać wzorem do naśladowania jeśli chodzi o systematyczność. Treningi były budowane z trzech segmentów. W pierwszym skupiliśmy się na ogólnej koordynacji oraz motoryce. Drugi dotyczył techniki – z dużym naciskiem na czucie piłki oraz różnego rodzaju ćwiczenia mające na celu kształtowaniu elementów technicznych pod presją np. przeciwnika czy czasu. Trzeci segment składał się zawsze z małych gier od 1×1 do 4×4, a nawet 5×5, bądź gier w przewadze jak 2×1 lub 3×1.

Szkółka piłkarska UKS Ruch 2008 – trener Marcin Trzcionka:

Treningi rozpoczęliśmy na początku sierpnia po wakacyjnej przerwie, a zakończyliśmy je na przełomie roku wspólnym podsumowaniem zajęć i zakończeniem sezonu w kawiarni klubowej wraz z rodzicami. Łącznie odbyło się 50 jednostek treningowych i wzieliśmy udział w turnieju piłkarskim Tymbark, w którym uzyskaliśmy bardzo dobre wyniki, ale najważniejszym była możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z rówieśnikami. Korzystaliśmy głównie z boisk na stadionie Ruchu, a gdy pogoda już nam nie pozwoliła wchodzić na otwarte boisko korzystaliśmy z sali w Suchej Górze oraz hali MOSiR w Radzionkowie. Jestem bardzo zadowolony z postępów dzieci – z każdym treningiem widać chęć do ciagłego doskonalenia się, a forma gier i zabaw jest bardzo pomocna. Dziękuje bardzo rodzicom za dostarczanie dzieci na zajęcia oraz pomoc w każdej mozliwej sytuacji. Grupa liczy juz 18 osob i, co cieszy, jej liczebność rośnie, a nikt nie odchodzi z zespołu. Z pozytywnym nastawieniem wchodzimy w Nowy Rok by podnosić swe umiejętności każdego dnia.

Szkółka piłkarska UKS Ruch 2009/2010 – trener Marcin Dziewulski:

W podsumowaniu rundy jesiennej rocznika 2009/10, trwającej od sierpnia do grudnia, na pewno trzeba z uśmiechem podkreślić niemal dwukrotny wzrost liczby trenujących dzieci z 18 do 32 młodych piłkarzy. Dla sprawności i dobrej organizacji treningów podzieliliśmy się na dwie grupy po 14-16 zawodników. Okres ten przepracowaliśmy trenując na obiektach Ruchu Radzionków, w większości na głównej płycie stadionu. Zaliczyliśmy również wejście na basen w Księżej Górze, Park Wodny w Tarnowskich Górach, sale gimnastyczne w szkole w Suchej Górze, hale MOSiR i gimnazjum w Radzionkowie. Kilku chłopaków z rocznika 2009 wzięło też udział w Turnieju o Puchar Tymbarku organizowany przez PZPN, co na pewno zostanie w pamięci naszych młodych piłkarzy. Półroczny okres w głównej mierze spędzaliśmy trenując gry i zabawy z piłkami, różnego rodzaju tory przeszkód, wewnętrzne zabawy z rodzicami i rodzeństwem, gry piłkarskie i tym podobne atrakcje dla zachęcenia i zaszczepienia sportowego ducha u naszych najmłodszych zawodników.