Zapomnieć o jesieni. Przed meczem TOR Dobrzeń Wielki – Ruch

„Trzeba koniecznie pamiętać, że tamten mecz odbył się w poprzedniej rundzie. I nie ma co do tego wracać, bo to już historia, a z historii pamiętamy przecież, że Ruch Radzionków potrafił wysoko ogrywać nawet Wisłę, Widzewa czy Lecha, więc w obecnej chwili nad historią nie ma co się rozwodzić.” – odgradza „grubą kreską” mecz z rundy jesiennej opiekun żółto-czarnych – „TOR to drużyna, która ma najwięcej straconych bramek, ale to pokłosie rundy jesiennej, która odeszła już do historii. Wiosną ta drużyna straciła jak dotąd tylko dwie bramki, czyli tyle co i my, a o wynikach jej meczów rozstrzyga jak na razie zawsze tylko jedna bramka. Dlatego raz jeszcze powtórzę – w pełni się zgadzam, że jesienią to był nasz najsłabszy rywal, że 4:0 było wynikiem stanowczo zbyt małym – ale to było w tamtej rundzie. Teraz będzie to zupełnie inny mecz, ale też z pewnością mecz przez nas wygrany.”

I choć rywal wydaje się już być zupełnie inną drużyną, niż był w rundzie jesiennej, kiedy regularnie zbierał „baty”, to bezdyskusyjnym faworytem spotkania będzie właśnie drużyna Ruchu Radzionków, która w ostatnich ligowych spotkaniach regularnie wbija rywalom po cztery bramki. Jednak mecze wyjazdowe z drużynami z dawnej czwartej ligi opolskiej zawsze są dużą niewiadomą.
„To będzie kolejny mecz na Opolszczyźnie, gdzie poradzić sobie będziemy musieli ze specyfiką tych boisk. Na pewno z tymi drużynami nieporównywalnie łatwiej gra się u siebie, na ich terenie są one zdolne do niespodzianki. Ale co tu dużo mówić – nie zakładamy tam ani przez chwilę innego scenariusza, jak tylko trzy punkty na naszą korzyść. Na pewno też chcemy żeby nasza gra wyglądała wciąż jak najlepiej, na pewno będziemy się starali od początku zdominować rywala jak najdłuższym utrzymywaniem się przy piłce, a w ten sposób swoje sytuacje na pewno będziemy mieli. Jednak trzeba też pamiętać, że musimy się koniecznie wyzbyć tych małych momentów dekoncentracji, bo mimo wszystko, mimo dobrych wyników, drogo nas to ostatnio kosztuje. Musimy uważać cały czas na to, by w Dobrzeniu nie mieć tych problemów większych, niż się ich przed meczem możemy spodziewać.” – zdradza swoją receptę na grę w sobotnim meczu trener Górak.

Początek meczu TOR-u Dobrzeń Wielki z Ruchem Radzionków w sobotę 18 kwietnia o godzinie 16:00. Mecz poprowadzi sędzia Leszek Niemczyk z Kolegium Sędziów w Skoczowie, a obserwatorem będzie Tadeusz Mróz z Kolegium Sędziów w Prudniku.

Tradycyjnie zapraszamy kibiców „Cidrów” do wyjazdu na ten mecz. Zbiórka o godzinie 13:30 pod Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie, a koszt tej wyprawy zamknie się w cenie 22 złotych.