Zapowiedź dziesiątej kolejki pierwszej ligi

Rozpocznie się ona już w piątkowy wieczór, a zainaugurują ją drużyny Górnika Polkowice i GKS-u Katowice. Mimo tego, że w pierwszoligowej tabeli Górnik wyprzedza GieKSe o pięć punktów, to właśnie gospodarze piątkowego meczu ostatnio przegrali z nękaną problemami Odrą Wodzisław, a katowiczanie pod okiem trenera Stawowego grają coraz lepiej, czego potwierdzeniem może być siedem punktów zdobytych w ostatnich trzech spotkaniach. Faworyta meczu w Polkowicach wskazać niełatwo, ale pewne jest, że obie drużyny stać na to żeby stworzyć naprawdę świetne widowisko.
Nieco inaczej zapowiada się pierwsze z sobotnich spotkań, w którym Sandecja podejmie Wartę Poznań. Mimo porażki w derbach z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, faworyta tego meczu trzeba upatrywać w gospodarzach z Nowego Sącza, którzy jak do tej pory ściśle trzymają się czołówki. Jednak szans Warty na wywiezienie punktów z trudnego, małopolskiego terenu skreślać nie można, bo przecież piłkarze z Poznania również niejednokrotnie udowadniali, że z pomocą doświadczonego Piotra Reissa są wstanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
MKS Kluczbork natomiast podejmie na własnym stadionie Pogoń Szczecin, a że Portowcy to drużyna, z którą trzeba się liczyć pisać nie trzeba, jednak jeśli MKS wykorzysta atut własnego boiska i pokaże się z dobrej strony, trzy punkty mogą zostać na Opolszczyźnie.
Hitu kolejki należy natomiast upatrywać w spotkaniu Gorzowskiego Klubu Piłkarskiego z Flotą Świnoujście. Obie drużyny od początku sezonu plasują się w czołówce, aktualnie są sąsiadami w tabeli, a dodatkowo w składach jednych, jak i drugich możemy oglądać zawodników, którzy pretendują do korony króla strzelców. To wszystko powinno uczynić to spotkanie naprawdę ciekawym, zaciętym i miłym dla oka widowiskiem.
Mimo srogiej lekcji futbolu otrzymanej w Łodzi, Ruch Radzionków zakończony wrzesień powinien zaliczyć do udanych. Październik dla „Cidrów” rozpoczyna się podobnie, jak poprzedni miesiąc, od spotkania na własnym boisku z drużyną z dołu tabeli, jaką jest KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jednak, czy również tym razem radzionkowska publiczność będzie mogła cieszyć się z trzech punktów?
Zarówno piłkarze, jak i kibice Piasta Gliwice muszą przyzwyczaić się do ciągłej tułaczki na czas budowy nowego stadionu. W sobotę niepokonany Piast pojedzie do Łęcznej, by podtrzymać swoją świetną passę meczem z Górnikiem.
Spotkanie Dawida z Goliatem powinniśmy oglądać w Bielsku-Białej, gdzie lider zmierzy się z ostatnią drużyną tabeli – Dolcanem Ząbki. Zmiana trenera w Ząbkach nie przyniosła jeszcze oczekiwanych skutków, a mecz na boisku lidera z pewnością będzie sporym wyzwaniem dla Roberta Moskala, bo jeśli Podbeskidzie nie zlekceważy rywala, to pozycja lidera będzie niezagrożona.
Podobnie powinno wyglądać spotkanie w Stróżach, gdzie Kolejarz podejmie Łódzki Klub Sportowy. ŁKS momentami grał koncertowo w spotkaniu z Radzionkowem, jednak jeśli ponownie łodzianom przytrafi się chwila dekoncentracji to tym razem może nie skończyć się na strachu.
Podobne wyniki w ostatnich spotkaniach osiągały drużyny z Niecieczy i Wodzisławia Śląskiego. Właśnie mecz Termalicy z Odrą będzie ostatnim spotkaniem dziesiątej kolejki pierwszej ligi, a w tym meczu żaden wynik nie powinien być zaskoczeniem.

Program dziesiątej kolejki pierwszej ligi:

KS Górnik Polkowice – SSK GKS Katowice, piątek 1 października, godzina 19:00
MKS Sandecja Nowy Sącz – KS Warta Poznań, sobota 2 października, godzina 14:00
MKS Kluczbork – MKS Pogoń Szczecin, sobota 2 października, godzina 16:00
GKP Gorzów Wielkopolski – MKS Flota Świnoujście, sobota 2 października, godzina 16:00
KS Ruch Radzionków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A., sobota 2 października, godzina 16:00
Górnik Łęczna S.A. – GKS Piast Gliwice S.A., sobota 2 października, godzina 17:00
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – S.S.A. Dolcan Ząbki, sobota 2 października, godzina 19:00
KS Kolejarz Stróże – Łódzki KS PSS S.A., niedziela 3 października, godzina 15:00
KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza – MKS Odra Wodzisław Śląski S.A., niedziela 3 października, godzina 16:00