Zapowiedź meczu w Zdzieszowicach

Nasz imiennik ze Zdzieszowic, klasyfikowany w górnej połówce tabeli, ma dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową. To oznacza, że do zapewnienia sobie utrzymania w lidze wystarczą im trzy punkty, o które z pewnością postarają się właśnie na własnym stadionie w spotkaniu z żółto-czarnymi. Jednak gospodarze jutrzejszego meczu przed własnym kibicami radzą sobie w kratkę, ostatnie dwa mecze remisując, a ogółem doznając pięciu porażek.

Ruch Radzionków na pewno nie da sobie łatwo wyrwać punktów. Po ostatnich wynikach, i zakończeniu rozgrywek drugiej ligi, „Cidry” nie mogą się już oglądać na przeciwników w walce o utrzymanie, a przede wszystkim same muszą zacząć wygrywać. Do bezpiecznego miejsca brakuje bowiem cztery punkty. Radzionkowianie, którzy przez większą część sezonu radzili sobie przecież w środku trzecioligowej stawki, z pewnością nie są tak słabym zespołem, na co wskazywałyby ostatnie wyniki, stąd wydaje się, że dużą rolę odgrywa tu sfera mentalna. Może zmiana trenera pozytywnie na to wpłynie – taką mamy nadzieję.

Będzie to trzecie w historii spotkanie obu Ruchów. Dwa razy po 1:0 wygrali żółto-czarni (jesienią po bramce Tomasza Harmaty w Orzechu, i w sezonie 2008/09 w Stroszku po trafieniu Tomasza Stranca), a w jedynym meczu w Zdzieszowicach przegraliśmy 1:2 (gol Marcina Kowalskiego).

Spotkanie Ruchu z Ruchem w Zdzieszowicach w trzydziestej pierwszej kolejce rozpocznie się o godzinie 17:00, a poprowadzi go sędzia Krystian Stenzinger z Żagania.

Minimum 4 znaki