Zapowiedź meczu z Górnikiem II Zabrze

Zespół byłego piłkarza „Cidrów” Piotra Gierczaka imponuje przede wszystkim na wyjazdach. Wygrali oni bowiem aż siedem ostatnich ligowych meczów na boiskach rywali, w pokonanym polu zostawiając między innymi Ślęzę Wrocław, Zagłębie II Lubin czy przed tygodniem Gwarek Tarnowskie Góry! Ogółem bez porażki w lidze pozostają także od siedmiu spotkań (od dziewięciu – licząc z Pucharem Polski), ostatni raz ulegając u siebie jeszcze w marcu tego roku Foto-Higienie Gać.
Zabrzanie radzą sobie równie dobrze, w sytuacji gdy ich skład zasila liczna grupa piłkarzy pierwszej drużyny, jak i wtedy, gdy ten zaciąg jest minimalny. Fakt, że nasz jutrzejszy mecz niemal pokrywa się z wyjazdowym spotkaniem pierwszej drużyny Górnika w Ekstraklasie, w żaden sposób nie może więc żółto-czarnych uspokajać.

Sytuacja w tabeli Ruchu jeszcze trudna, ale jeszcze nie beznadziejna. Utrzymanie się w trzeciej lidze, mimo prawdopodobnego spadku z drugiej ligi aż trzech śląskich zespołów, jest cały czas możliwe. Piłkarze bardzo potrzebują wsparcia kibiców. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

Sędzią zaplanowanego na godzinę 17:00 meczu Ruchu z Górnikiem II Zabrze w ramach dwudziestej ósmej kolejki trzeciej grupy trzeciej ligi będzie Robert Kowalczyk z Częstochowy. 

Sponsorami meczu z Górnikiem II Zabrze są firmy: