Zapowiedź siedemnastej kolejki pierwszej ligi

Już dzisiaj, w Szczecinie rozegrane zostanie spotkanie, które można śmiało nazwać meczem dwóch wielkich przegranych jesieni. Zarówno GKS, jak i Pogoń mierzyły jeżeli nie w awans to w miejsca w czubie ligowej tabeli. W obu przypadkach rzeczywistość okazała się jednak okrutna i te znane, cenione piłkarskie firmy spędzą zimową przerwę w dolnej, jeśli nie spadkowej części tabeli. Pewne jest to, że zarówno w Katowicach, jak w Szczecinie zima nie będzie przebiegać spokojne.
Na spokojną zimę natomiast zapracowały sobie drużyny z pierwszych trzech miejsc tabeli. Piast, Podbeskidzie i ŁKS wykonały jesienny plan i na starcie wiosennych rozgrywek właśnie tym drużynom będzie najbliżej do upragnionego awansu.
Z tej trójki ligowych mocarzy teoretycznie łatwe zadanie, na zakończenie rundy czeka tylko Piasta. Gliwiczanie podejmą bowiem drużynę Termalicy Nieciecza, która z pewnością nie będzie faworytem tego spotkania.
Z pewnością trudniejsze przeprawy czekają pierwszą dwójkę. ŁKS pojedzie do Świnoujścia, by tam zmierzyć się z Flotą, a do Bielska-Białej przyjedzie najlepszy jesienią beniaminek, będący ostatnio na fali Ruch Radzionków. Zarówno drużyny Floty, jak i Ruchu mogą być spokojne o miejsca w pierwszej szóstce po zakończeniu kolejki, co z pewnością satysfakcjonuje zarówno jednych jak i drugich.
Szanse odbicia się od dna dostaną drużyny KSZO i Dolcanu, jednak obu nie będzie łatwo o komplet punktów na zakończenie jesieni, w Ząbkach pojawi się Odra Wodzisław, a na ziemie Świętokrzyską wybiera się aktualna czwarta siła ligi – Sandecja Nowy Sącz.
Spokojni miejsca poza strefą spadkową nie mogą być wciąż drużyny Gorzowskiego Klubu Piłkarskiego i MKS-u Kluczbork, i to właśnie bezpośredni pojedynek sąsiadów w tabeli może zadecydować o tym, gdzie zima przebiegnie mniej burzliwie.
Po porażkach w ostatniej kolejce, w lepsze nastroje swoich kibiców będą chciały wprowadzić jedenastki z Łęcznej i Poznania, zadanie wydaje się być jak najbardziej wykonalne, bo rywalami obu klubów będą kolejno drużyny Kolejarza Stróże i Górnika Polkowice, czyli beniaminkowie obecnych rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

Program siedemnastej kolejki pierwszej ligi:

MKS Pogoń Szczecin – SSK GKS Katowice, czwartek 18 listopada, godzina 17:00
S.S.A Dolcan-Sport Ząbki – MKS Odra Wodzisław Śląski S.A., piątek 19 listopada, godzina 12:00
MKS Flota Świnoujście – Łódzki KS PSS S.A., piątek 19 listopada, godzina 13:00
MKS Kluczbork – GKP Gorzów Wielkopolski, piątek 19 listopada, godzina 13:00
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A. – MKS Sandecja Nowy Sącz, piątek 19 listopada, godzina 17:00
GKS Piast Gliwice S.A. – KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza, piątek 19 listopada, godzina 18:00
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – KS Ruch Radzionków, piątek 19 listopada, godzina 18:00
Górnik Łęczna S.A. – KS Kolejarz Stróże, piątek 19 listopada, godzina 18:15
KS Warta Poznań – KS Górnik Polkowice, środa 24 listopada, godzina 19:00