Zapowiedź trzynastej kolejki pierwszej ligi

ŁKS Łódź pewnie, kolejnymi zwycięstwami przybliża się do upragnionego celu, jakim jest powrót do piłkarskiej elity. W jakże odmiennej sytuacji jest Odra Wodzisław. Działacze klubu z południa Polski przyznają, że na tą chwile Odra potrzebuje trzech milionów złotych żeby uregulować najpilniejsze zaległości finansowe. Mimo licznych problemów, piłkarze śląskiej drużyny pokazali charakter pokonując w derbowym meczu GKS Katowice. Pewnie również i tym razem Odra będzie chciała udowodnić, że to nie finanse są najważniejszym czynnikiem wpływającym na sportowe wyniki. Ponadto w czwartek ŁKS zagra bez pauzującego za czerwoną kartkę Marcina Mięciela, który jak do tej pory jest liderem łódzkiej drużyny. Bez wątpienia możemy spodziewać się ciekawego widowiska na łódzkim stadionie.
Do ciekawych powinno należeć również pierwsze z sobotnich spotkań. W Ząbkach Dolcan podejmie Ruch. Jeżeli piłkarze z Radzionkowa pokażą się z tak dobrej strony, jak w meczu przeciwko Pogoni to z pewnością z ostatnią drużyną tabeli nie powinni mieć problemów, ale należy pamiętać, że jak do tej pory Cidry na wyjazdach radzą sobie fatalnie.
MKS Kluczbork poległ w ostatniej kolejce pierwszy raz w tym sezonie na własnym stadionie, a z powodów organizacyjnych również w ten weekend kibice z Kluczborka będą mogli oglądać swoich ulubieńców na własnym stadionie. Tym razem rywal teoretycznie łatwiejszy, ale Warta Poznań po zmianie szkoleniowca z pewnością będzie chciała pokazać się z lepszej, niż w ostatnich meczach strony.
Flota Świnoujście przez cały czas trzyma się blisko czołówki tabeli, jednak strata punktów w ostatnim meczu powiększyła nieco dystans piłkarzy z Pomorza do premiowanej awansem drugiej pozycji. Kolejny remis, czy porażka znacznie skomplikuje sytuacje Floty, dlatego gospodarze meczu z Górnikiem Polkowice będą zapewne chcieli za wszelką cenę zatrzymać trzy punkty na własnym terenie.
W podobnej sytuacji znajduje się Gorzowski Klub Sportowy, jednak drużyna GKP w sobotnie popołudnie stanie przed znacznie trudniejszym zadaniem, bowiem zagra na wyjeździe ze spisującym się nienagannie w ostatnich meczach Piastem Gliwice.
„Jedna wygrana nie zmienia niczego, ambicja wam każe grać na całego.” – taki transparent wywiesili kibice GieKSy podczas Derbów z Ruchem Radzionków. Jak się okazuje jego treść nie była chybiona, bo GKS Katowice po zwycięstwie nad GKP i dobrym meczu w Radzionkowie ponownie popadł w marazm, a spotkanie z Sandecją Nowy Sącz z pewnością łatwe nie będzie i trener Stawowy będzie musiał natrudzić się, żeby potwierdzić swoje umiejętności.
W dolnej części tabeli różnice punktowe są na tyle niewielkie, że mecze pomiędzy konkretnymi drużynami z tej strefy są naprawdę spotkaniami o wyższą, niż trzypunktową stawkę. Takim spotkaniem będzie z pewnością mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie KSZO podejmie beniaminka z Niecieczy.
W Szczecinie natomiast kibice domagają się głowy trenera Stolarczyka. Po porażce w Radzionkowie, Portowcy znaleźli się w nieciekawej sytuacji i z pewnością będą musieli uważać na „szarańcze” Marka Motyki, który od niedawna prowadzi ich sobotnich rywali – Kolejarza Stróże.
Trzynastą kolejkę spotkań rozgrywanych na zapleczu Ekstraklasy zakończy mecz w Łęcznej, gdzie Górnik podejmie pretendenta do awansu, jakim jest Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Program trzynastej kolejki pierwszej ligi:

Łódzki KS PSS S.A. – MKS Odra Wodzisław Śląski S.A., czwartek 21 października, godzina 18:30
S.S.A. Dolcan Ząbki – KS Ruch Radzionków, sobota 23 października, godzina 14:00
MKS Kluczbork – KS Warta Poznań, sobota 23 października, godzina 14:00
MKS Flota Świnoujście – KS Górnik Polkowice, sobota 23 października, godzina 15:00
GKS Piast Gliwice S.A. – GKP Gorzów Wielkopolski, sobota 23 października, godzina 16:00
SSK GKS Katowice – MKS Sandecja Nowy Sącz, sobota 23 października, godzina 17:00
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A. – KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza, sobota 23 października, godzina 17:00
MKS Pogoń Szczecin – KS Kolejarz Stróże, sobota 23 października, godzina 17:00
Górnik Łęczna S.A. – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, sobota 23 października, godzina 19:15