2. kolejka – Zapowiedź!

Zacznijmy może od drużyny naszych przeciwników – Victorii, która przegrała pierwszy swój mecz przed własną publicznością z drużyną Źródła Kromołów 0-1 a bramkę na wagę zwycięstwa dla Kromołowa strzelił w 86 min. były już zawodnik „Cidrów” Sebastian Skoczylas. Jak donoszą media mecz Victorii był w wykonaniu ich zawodników bardzo słaby. Nie mieli oni pomysłu na grę, a brak zaangażowania w grę było widać już od pierwszego gwizdka. Drużyna z Częstochowy tego sezonu napewno nie zaliczy do udanych, gdyż już na początku sezonu została ona ukarana karą pozbawienia 6 punktów z powodu próby korupcji sędziego w poprzednim sezonie.

Czy piłkarze Ruchu zdołają wykorzystać tę słabszą dyspozycję Częstochowian i pokonają swoich przeciwników w najbliższym meczu?

W poprzedniej kolejce piłkarze Ruchu przed własną publicznością zremisowali bezbramkowo z drużyną Slavii Ruda Śląska. Mimo, że nasza przewaga w drugiej połowie była miażdżąca, jednak brak skuteczności dało o sobie znać. Jak podkreślał sam trener Górak po meczu takie mecze u siebie trzeba wygrywać, bo gdzie jeśli nie u siebie drużyna powinna najczęściej zgarniać 3 oczka od przeciwników.

Przypuszczalny skład Ruchu: Jankowski – Żmuda, Komar, Mosler, Krzęciesa – Stranc, Domański, Ficulak, Trzcionka – Suker, Kozieł.

Kibice! W imieniu klubu zapraszamy wszystkich serdecznie w to środowe popołudnie na stadion przy ulicy Narutowicza 11 o godzinie 17:00 by po raz kolejny w tym sezonie wspierać naszą drużynę w drodze do jakże upragnionego awansu.