Ani myślą spuszczać z tonu – Ruch przed meczem z Górnikiem Łęczna

Naprawdę nasz bilans na własnym stadionie, ilość minut bez straconej tu bramki, to dla nas coś fantastycznego. – wypada zgodzić się z trenerem Rafałem Górakiem – Nie wolno nam tego zepsuć! I to w ostatnim meczu! Na mecz z Górnikiem Łęczna wyjdziemy z myślą tylko o trzech punktach, a jeśli tego dokonamy, jeśli uda się wrócić potem w dobrych humorach z Bielska-Białej, to na pewno zrobimy kolejną rzecz na miarę historii tego klubu. Ledwie cztery, pięć razy Ruch Radzionków był w hierarchii całej polskiej piłki nożnej skasyfikowany wyżej. Taka szansa bardzo nas wszystkich pcha do przodu, a forma zawodników, ich zaangażowanie na treningach, doświadczenie meczu z Piastem, naprawdę sprawia, że możemy bać się deklaracji, że w końcówce ligi interesuje nas komplet punktów, a w takim wypadku i o to jedno miejsce w górę śmiało możemy się przesunąć, bo szczególnie przed Flotą Świnoujście bardzo trudne dwa mecze, w których nie będzie ona faworytem.

Poza kontuzjowanymi Damianem Kaciczakiem, Michalem Farkašem i Tomaszem Rzepką trener radzionkowian dysponować powinien najsilniejszą kadrą. W tygodniu z drobnymi problemami borykali się Marcin Kowalski, Wojciech Mróz, Michał Mak czy Andrzej Niewulis, ale wszyscy oni na sobotę powinni być gotowi. Nic tylko wyjść i walczyć o zwycięstwo.

Ale też musimy zauważyć z kim się będziemy mierzyć. – słusznie zauważa Górak – To finansowo jeden z najsilniejszych klubów ligi, z kadrą, która śmiało mogłaby się włączyć w walkę o awans. Głośno wśród faworytów ligi Górnika przed sezonem się raczej nie wymieniało, ale jestem przekonany, że temat Ekstraklasy przewijał się tam nieraz. W końcu w kadrze tej drużyny zawodników o ogromnym ligowym, czy wręcz reprezentacyjnym doświadczeniu jest nie mniej niż w Pogoni Szczecin czy GKS-ie Katowice. Będziemy się musieli wznieść na wyżyny naszych umiejętności by wyjść z pojedynku z tą drużyną zwycięsko, ale jesteśmy na to gotowi.

Początek ostatniego domowego w rundzie jesiennej sezonu 2010/11 meczu Ruchu Radzionków z Górnikiem Łęczna w sobotę 13 listopada o godzinie 13:00.

Przypominamy, że przy okazji spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy na bardzo kosztowną operację Michala Farkaša. Gorąco prosimy o wsparcie!

Z historią dotychczasowych pojedynków Ruchu z Górnikiem Łęczna zapoznać można się tutaj.