„Cidry” górą w mroźnym sparingu

Ligowa jesień za nami, ale piłkarze Ruchu Radzionków wciąż trenują. W piątkowy wieczór „Cidry” w ramach meczu sparingowego wygrały z Orłem Miedary 4:3.

Rozgrywane w mroźnej aurze spotkanie mimo towarzyskiego charakteru obfitowało w piłkarskie emocje. Pierwsza odsłona zakończyła się remisem 2:2. Wynik z rzutu karnego otworzył Rafał Kuliński, drugą z bramek dla „Cidrów” zdobył Michał Szromek. Po stronie absolutnego lidera bytomskiej okręgówki sposób na Rafała Strzelczyka znaleźli z kolei Oskar Ziemianek i Sebastian Dworaczek.

Po zmianie stron trener Michal Farkas postawił przede wszystkim na młodzież z miejscowego SMS-u, wspartą kilkoma doświadczonymi graczami. W drugą połowę lepiej weszli przyjezdni, którzy za sprawą trafienia Karola Kajdy wyszli na prowadzenie. Ruch odpowiedział dwiema bramkami Szymona Matyska. Wynik mógł być wyższy, ale „Żółto-Czarni” nie wykorzystali kilku wyśmienitych okazji na kolejne gole.

Sparing z Orłem Miedary był jedynym, rozegranym przed końcem roku meczem kontrolnym Ruchu. Awizowane wcześniej na sobotę starcie z Dramą Zbrosławice zostało odwołane.

Ruch Radzionków – Orzeł Miedary 4:3 (2:2)

4:3 – Szymon Matysek 84′

Ruch – I połowa: Strzelczyk – Cichecki, Turczyn, Harmata, Kowalski – Brewczyk, Siwy, Kuliński – Zalewski, Szromek, Piecuch. II połowa: Gruner – Trybel, Otwinowski, Rożek, Ćwielong – Siwy (61′ Brewczyk), Gwiaździński, Duda – Kopeć, Matysek, Baran.