“Cidry” grają do końca. Remis Ruchu w Częstochowie

Podziałem punktów zakończył się mecz Ruchu Radzionków z Victorią w Częstochowie. “Cidry” skutecznie odrobiły dwubramkową stratę do rywala i były bliskie, by przechylić szalę wygranej na swoją korzyść.

Ruch dobrze zaczął spotkanie. Ekipa dowodzona z boiska przez Marcina Trzcionkę w pierwszych minutach zepchnęla gospodarzy na ich połowę. Okazję na otwarcie wyniku miał Bartłomiej Gwiaździński, który po podaniu od Rafała Kulińskiego przegrał pojedynek z Łukaszem Bombą.

Wraz z upływem czasu spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane. Obie drużyny miały niewiele okazji do pokonania bramkarza rywali. Niespodziewanie w odstępie 3 minut dwa ciosy zadali częstochowianie. W 37. minucie kontrę swojego zespołu kończył Eryk Krupa, po którego strzale piłka otarła się o Rafała Otwinowskiego i zmyliła Mateusza Szukałę. Kilka chwil później “Cidry” straciły piłkę w okolicy swojego pola karnego, a z ich błędu niemal natychmiast skorzystali miejscowi, za sprawą Mateusza Piątkowskiego podwyższając prowadzenie.

Radzionkowianie zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przezrwą. Już w doliczonym do pierwszej odsłony czasie Bartosz Nawrocki wyłożył w “szesnastce” przeciwnika piłkę Rafałowi Kulińśkiemu, a ten wpakował ją pod poprzeczkę bramki Bomby.

Po zmianie stron “Żółto-Czarni” zdominowali rywala w poszukiwaniu trafienia wyrównującego. Na gola polował Bartosz Nawrocki, który omal nie pokonał bramkarza Victorii efektowną przewrotką. W słupek trafił wprowadzony na plac gry wraz z Kamilem Kopciem Szymon Cichecki. Ruch uparcie walczył o remis i osiągnął cel w ostatniej minucie – Marcin Trzcionka dośrodkował z rzutu rożnego, a wynik na 2:2 głową ustalił Michał Szromek. W doliczonym czasie radzionkowianie mieli jeszcze okazje na to, by zadać decydujący cios, ostatecznie z Częstochowy wrócili jednak z jednym punktem.

Victoria Częstochowa – Ruch Radzionków 2:2 (2:1)

1:0 – Eryk Krupa 37′
2:0 – Mateusz Piątkowski 39′
2:1 – Rafał Kuliński 45′
2:2 – Michał Szromek 90′

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Kowalski – Bougduiga (60′ Kopeć), Gwiaździński (75′ Szromek), Kuliński, Brewczyk (70′ Turczyn), Baran (60′ Cichecki) – Nawrocki. Trener: Marcin Trzcionka.