“Cidry” wygrywają sparing w Zdzieszowicach

Wygrywamy “w gościach” z Ruchem Zdzieszowice. Do przerwy po dwóch golach Szymona Matyska i jednej bramce Kacpra Zalewskiego “Cidry” prowadziły 3:0. Kilka minut po zmianie stron miejscowi złapali kontakt z “Żółto-Czarnymi”, ale ostatecznie sparing zakończył się wygraną piłkarzy trenera Marcina Trzcionki.

Zdzieszowiczanie to wicemistrz IV ligi opolskiej ubiegłego sezonu. Gospodarze od początku wysoko zawiesili poprzeczkę, ale Ruch – zwłaszcza w pierwszej połowie – prezentował się naprawdę nieźle. “Żółto-Czarni” dążyli do zdobycia bramki, a ich konsekwencja została nagrodzona w 24. minucie, gdy pojedynek z bramkarzem miejscowych wygrał Szymon Matysek.

Niespełna 2 minuty później kapitalną szansę na wyrównanie zmarnowali zdzieszowiczanie. W 31. minucie “Żółto-Czarni” mieli już dwa gole przewagi. O piłkę w środkowej części boiska powalczył Tomasz Harmata, dobrym zagraniem uruchamiając kontrę swojego zespołu. Futbolówka trafiła do Szymona Matyska, ten wyłożył ją Kacprowi Zalewskiemu i było 2:0.

Rafał Strzelczyk zachowywał czyste konto, tymczasem jego partnerzy z boiska przed przerwą zadali jeszcze jeden cios. Dośrodkowanie Miłosza Ćwielonga celną główką na gola zamienił Matysek.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron z pierwszego gola cieszyli się zdzieszowiczanie. Ćwielong faulował w swoim polu karnym i sędzia podyktował “jedenastkę”. Jakub Zapiór wyczuł intencje Piotra Strzeleckiego, ale piłka po jego rękach wpadła do siatki “Cidrów”. W 53. minucie ekipa z opolskiego zdobyła gola kontaktowego – tym razem do siatki z bliska trafił Filip Szampera. Gospodarze mieli jeszcze okazje na doprowadzenie do remisu, mecz skończył się ostatecznie jednobramkową wygraną radzionkowian.

Ruch Zdzieszowice – Ruch Radzionków 2:3 (0:3)

0:1 – Szymon Matysek 24′
0:2 – Kacper Zalewski 31′
0:3 – Szymon Matysek 44′
1:3 – Piotr Strzelecki 48′-k
2:3 – Filip Szampera 53′

Ruch: Strzelczyk (46′ Zapiór) – Turczyn, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Zalewski, Gwiaździński, zawodnik testowany I, Szromek, Sadlak – Matysek. Ponadto grali: Dudziński, Duda, Kowalski, Siwy, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III.