Ciekawostki po meczu w Gaci

Szymon Małecki w starciu z Foto-Higieną zadebiutował w barwach Ruchu Radzionków, przy okazji oglądając swoją pierwszą żółtą kartkę.

Dawid Krzemień w sobotę po raz dwudziesty wystąpił w żółto-czarnej koszulce.

Marcin Trzcionka w Gaci strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. To jego dwudziesta szósta bramka w dwustu osiemdziesięciu pięciu meczach dla Ruchu.

W spotkaniu przeciwko Foto-Higienie Gać Ruch stracił po raz pierwszy od 1 września 2018 roku (meczu w Bielsku-Białej) więcej niż trzy gole. A ogółem w lidze po raz czwarty przegrał różnicą trzech bramek.

Zdobyta przez kapitana bramka było trzydziestą ligową strzeloną przez Ruchu w tym sezonie, zaś czwarta stracona czterdziestą, która wpadła do naszej siatki. Bilans bramkowy to zatem -10 – najgorszy w tym sezonie i najgorszy od wielu lat.

Mecz ten był już trzecim z rzędu bez wygranej. Taka seria zdarza się po raz trzeci w tym sezonie. A powoduje ona, że radzionkowianie spadli na dwunastą pozycję. W drugiej lidze są w strefie spadkowej aktualnie dwa śląskie kluby, a utrzymanie takiej sytuacji spowodowałoby spadek do ligi czwartej drużyn od miejsca czternastego włącznie. W takim układzie Ruch ma cztery punkty zapasu.

Co ciekawe, Ruchowi w tym sezonie nie udało się wygrać żadnego meczu, w którym „Cidry” jako pierwsze straciły gola. Natomiast jeśli Ruch pierwszy trafiał do siatki przeciwnika, zawsze wygrywał!