Co słychać u naszych trampkarzy

Trampkarze 2000

Drużyna wzięła udział w dwóch turniejach halowych, a także rozegrała jeden sparing na hali i jeden na boisku.
 
Najpierw w turnieju halowym w Siemianowicach Śląskich zespół trebner Łukasza Sudera zajął szóste miejsce. Jak relacjonował trener: Mimo, że graliśmy z rocznikiem starszym, to drużyna zaprezentowała się całkiem solidnie i zebrała dużo pochwał za swoją grę. Niewiele brakowało, bo tylko lepszej różnicy bramek, do wejścia do strefy medalowej.
Za sukces na pewno uznać trzeba drugie miejce w turnieju halowym w Chorzowie. Nasza drużyna po bardzo fajnej grze i walce zajęła drugie miejsce! Po bardzo dobrym meczu ulegliśmy tylko drużynie UKS Ruch Chorzów, która wygrała cały turniej. Napewno wyróżniającymi zawodnikami naszej drużyny byli Karol Mateja i Wojciech Ciomek, a także dobrze w bramce kolegami kierował Kamil Solik. Ale podkreślić trzeba, że cała drużyna zagrała naprawdę dobrze i zasłużyla na duże uznanie. Najlepszym strzelcem naszej drużyny okazał się Dawid Majewski, który zdobył trzy bramki – powiedział Suder.

Klasyfikacja turnieju w Chorzowie:
1. Ruch Chorzów
2. Ruch Radzionków
3. Zantka Chorzów
4. Mks Siemianowice
5. AKS Chorzów
6. Urania Ruda Śl.

Sparing z Piastem Ożarowice na hali Ruch przegrał różnicą pięciu bramek. Wynik ten tak tłumaczył trener: Graliśmy z rocznikiem starszym, 1999 i niestety był to nasz słaby dzień. Ustępowaliśmy rywalowi pod względem zaangażowania i nie daliśmy rady nawiązać równorzędnej walki. ostanie pół godziny to za mało żeby wygrać.
Na boisku Ruch zmierzył się w sparingu z Szombierkami Bytom przegrywając 0:3. W tym meczu też mierzyliśmy się z rocznikiem 1999, ale myślę, że gra była już zupełnie inna. Zagrażaliśmy bramce gospodarzy w niemal tym samym stopniu co rywal naszej i mecz mógł się podobać. Niestety bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji, ale z tego sparingu i gry naszej drużyny jestem zadowolony.

Trampkarze 2001

1 Marca odbył się turniej piłki nożnej rocznika 2001 Ożarowice CAP pod patronatem UKS-u Ruch Radzionków, w którym wzięło udział sześć zespołów, w tym dwie drużyny Ruchu Radzionków. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna Przyszłości Chechło pokonując w finale AF Silent Dąbrowa Górnicza. Nasze drużyny zdobyły miejsca: Ruch – trzecie, Ruch II – szóste.
Mecze grupowe:
Ruch – Piast 3:1 (Górak, Cieślik 2)
Ruch – Czarni 1:0 (Pilarski)
Ruch II – AF Silent 0:3
Ruch II – Przyszłości Chechło 0:3
Mecz o piąte miejsce:
Ruch II – Czarni  1:5 (Pietryga)
Półfinał:
Ruch – AF Silent 0:1
Mecz o trzecie miejsce:
Ruch – Piast 6:4 (Okoń 4, Kaniowski, Pilarski)
Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Kosmol.

Trampkarze 2002

Za drużyną trzy  udane mecze sparingowe:

Ruch – UKS Trójka Tarnowskie Góry 8:5
bramki:  Deptała 4, Michał Szromek 3, Zalewski.
Ruch: Szpak, Lach, Sapiński, Lipp, Poganiec, Gąsior,  Głogowski, Szlęk, Miozga, Deptała, Szromek, Zalewski.

Ruch – GKS Katowice 4:0
bramki: Szromek 2, Sapiński, Deptała.
Ruch: Lach, Szpak, Poganiec, Lipp, Sapiński, Dolibóg, Magdziak, Szlęk, Zalewski, Deptała, Szromek.

Tutaj zobaczyć można zdjęcia z meczu i obejrzeć bramki

KS Piekary Śląskie – Ruch 1:2
bramki: Szromek, Jarka.
Ruch: Lach, Szpak, Poganiec, Sapiński, Lipp, Szlęk, Trybel, Dolibóg, Gołąbek, Deptała, Magdziak, Szromek, Wrodarczyk, Jarka.

Trampkarze 2003

Jak relacjonuje trener Przemysław Wiszniewski: Rocznik 2003 Ruchu Radzionków w lutym trenował zgodnie z planem, wykonując plan treningowy prawie w stu procentach. Chłopcy z rocznika 2003 oprócz zaplanowanych treningów halowych zagrali w lutym jeden sparing na dworze z KS Piekary Śląskie, niestety w trochę okrojonym składzie za sprawą chorób niektórych chłopaków. Mecz ten przegraliśmy 5:7, ale to pierwsze wyjście na dwór więc powinno być tylko lepiej. Ponadto W lutym chłopcy wybraliśmy się na turniej halowy do Bytomia zorganizowany przez nasz podokręg, ale rywalizację w tym turnieju zakończyliśmy na meczach grupowych.

Szkółka piłarska 2004

UKS Ruch Radzionków I wygrał rozgrywany dnia 23 lutego turniej – CIDER CUP 2014. W finale zespół gospodarzy pokonał zespół Piasta Gliwice. Drugi zespół UKS Ruch Radzionków zajął szóste miejsce. W turnieju udział wzięło osiem zespołów.

Mecze grupowe UKS Ruch I:
Ruch – Polonia Bytom 8:0 (Zalewski 4, Tobolik 2, Trybel, Waniek)
Ruch – Znicz Kłobuck 4:0 (Zalewski 3, Tobolik)
Ruch – AS Lubliniec 2:1 (Lipp, Tobolik)

Mecze grupowe UKS Ruch II:
Ruch II – Gwarek Zabrze 0:2
Ruch II – Piast Gliwice 0:1
Ruch II – UKS Trójka 1:0 (Matejczyk)

Mecz o 5 miejsce:
Ruch II – Polonia Bytom 0:0 (karne 0:2)

Mecz półfinałowy:
Ruch – Gwarek Zabrze 2:0 (Zalewski, Lipp)

Finał:
Ruch – Piast Gliwice 2:0 (Zalewski 2)

Kacper Zalewski z UKS Ruch Radzionków I, zdobywca dziesięciu bramek, został królem strzelców turnieju.

UKS Ruch I: Kwaśniewski, Lipp, Waniek, Jarka, Trybel, Tobolik, Zalewski.

UKS Ruch II: Szopa, Konik, Szeremeta, Matejczyk, Golus, Kisiel, Ficulak.

Zdjęcia i wideo z turnieju CIDER CUP 2014 można zobaczyć tutaj

Z kolei zespół rocznika 2004 prowadzony przez trenera Dawida Hajdę rozegrał dwa sparingi z Orłem w Nakle Śląskim

Pierwszy mecz był to dla mnie jak i dla mojej grupy pierwszy sparing w roku 2014. Spotkanie zostało rozegrane na hali w Nakle Śląskim z miejscowym Orłem. Wygraliśmy 5:1, a bramki zdobyli: Kamil Smyła dwie, Szymon Cieślik, Jakub Potoczny, jedna bramka była samobójcza.

Kadra meczowa: Biernat, Chałubiec, Cieślik, Dąbrowski, Kosik, Mateja, Potoczny, Smyła, Wlazły, Włodarczyk, Wojtas, Kwaśniewski.

Trzy tygodnie później kolejny raz zagraliśmy z drużyną Orła w Nakle Śląskim i choć do przerwy przegrywaliśmy 0:1, to zdołaliśmy odrobić straty i wyjść na prowadzenie po bramkach Szymona Cieślika oraz Macieja Włodarczyka. Mecz zakończył się naszą wygraną 2:1.

Kadra meczowa: Biernat, Stachaczyk, Cieślik, Dąbrowski, Mateja, Potoczny, Smyła, Wlazły, Włodarczyk, Wojtas, Kwaśniewski.