Czarni Otmuchów – Ruch 1:4

Pierwszą szansę w meczu dwóch pogodzonych ze spadkiem drużyn mięli gospodarze, ale w 6 minucie uderzenie Wąchały świetnie wybronił debiutujący w żółto-czarnych barwach Rafał Strzelczyk.
Akcje Ruchu długo nie przynosiły zagrożenia, ale tylko do 21 minuty. Aktywny Helder Rodrigues dobrze wypatrzył Damiana Czibę, a ten uderzeniem z linii pola karnego trafił w okienko bramki Jedynaka, dając gościom prowadzenie.
Minęło kilka minut, a było już 0:2. Po zagraniu od Tomasza Sucheckiego Cziba znalazł się sam na sam z Jedynakiem. Pierwszy strzał napastnika Ruchu bramkarz Czarnych obronił, ale wobec dobitki głową był już bezradny.
W 35 minucie Łoziński nie potrafił skierować piłki do siatki w sytuacji oko w oko ze Strzelczykiem, ale sześć minut później golkiper z Radzionkowa był już bezradny, kiedy strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał go Wąchała.

Po zmianie stron długo żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogonych sytuacji. Jednak między 60 a 64 minutą gospodarze po stałych fragmentach gry aż trzykrotnie uderzali z bliska w dużym zamieszaniu na bramkę Ruchu, i goście mięl naprawdę dużo szęścia, że w żadnej z nich nie padła bramka.
Te sytuacje obudziły radzionkowian, którzy w 69 minucie wywalczyli rzut karny. Faulowany był Rafał Zaborowski, a skutecznie jedenastkę egzekwował trafiając po raz trzeci do siatki, Cziba.
W 75 minucie na strzał z daleka zdecydował się Zaborowski. Piłka trafiła w słupek, i spadła pod nogi nabiegającego Cziby, który dopełnił formalności zdobywając swojego czwartego gola.
W końcówce nieskutecznie rozmiary porażki próbowali zmniejszyć Łoziński i Drzewicki, i ostatni mecz Ruchu w sezonie 2013/2014 zakończył się.

7 kolejka grupy spadkowej “B” trzeciej ligi opolsko-śląskiej, Otmuchów, 4 czerwca 2014, godz. 18:10
Czarni Otmuchów – Ruch 1:4 (1:2)
0:1 – Cziba 21′
0:2 – Cziba 27′
1:2 – Wąchała 41′
1:3 – Cziba 69′ (rzut karny)
1:4 – Cziba 75′
Czarni: Jedynak – Szewczyk, Cichocki, Marzec, Szeląg, Rychlik (46′ Drzewicki), P. Magier, Stec (60′ A. Magier), Łoziński, Śliż (76′ Strąg), Wąchała. Trener: Rak.
Ruch: R. Strzelczyk – Dębski, Wandzik, Zdanowski, Lipiński (78′ Pysno), Sadowski, Popiel (89′ Szramek), Suchecki, Urbainczyk (60′ Cepek), Helder Rodrigues (64′ Zaborowski), Cziba. Trener: Osyra.