Czterech zawodników żegna się z Ruchem

Gdy do drużyny dołączą czwórka nowych piłkarzy, gdy do tego inni zawodnicy wracają z wypożyczeń, pewnym są także rozstania z niektórymi piłkarzami z kadry z poprzedniego sezonu. Wiemy, że w żółto-czarnych barwach nie zobaczymy już Kevina Rockiego, Daniela Skalskiego i Patryka Wnuka, którym z dniem 30 czerwca skończyły się umowy z klubem, oraz Daniela Pietrychy, który postanowił zakończyć karierę piłkarską. Całej czwórce i każdemu z nich z osobna bardzo dziękujemy za grę w Ruchu Radzionków i życzymy powodzenia w nowych klubach oraz w życiu zawodowym.

Daniel Pietrycha to wychowanek Ruchu Radzionków, który jednak jeszcze w wieku juniora opuścił klub. Wrócił do niego - jak się okazało - na swój ostatni sezon. Zadebiutował z zespole "Cidrów" w meczu pierwszej kolejki, a kiedy przez trenera Marcina Dziewulskiego został przekwalifikowany na środkowego obrońcę wywalczył sobie pewne miejsce w podstawowej jedenastce. Łącznie dla Ruchu rozegrał trzydzieści jeden meczów (w tym dwadzieścia pięć ligowych), oglądając w nich pięć żółtych kartek.
Kevin Rocki w Ruchu występował od trzech sezonów, z półroczną przerwą spędzoną na wypożyczeniu. Mając status młodzieżowca rozegrał w tym czasie trzydzieści jeden meczów ligowych i pucharowych, zdobywając w nich dwie bramki, notując pięć asyst i otrzymując dwie żółte kartki.  
Wychowanek Ruchu Radzionków Daniel Skalski zadebiutował w żółto-czarnych barwach w sezonie 2016/17. Jego bilans to sto siedem rozegranych oficjalnych meczów, dwa gole i siedem asyst oraz dwanaście żółtych kartek. W ostatnim sezonie w hierarchii drużyny spadł do roli zawodnika rezerwowego.

Patryk Wnuk trafił do Radzionkowa latem 2018 roku. Zostawił za sobą dorobek osiemdziesięciu trzech meczów ligowych bądź pucharowych rozegranych dla Ruchu. Strzelił cztery gole, zobaczył dziewięć żółtych i dwie czerwone kartki.