Dąbrowa wciąż zaczarowana. Ruch przegrał z Unią

Ruch Radzionków wrócił bez punktów z wyjazdu do Dąbrowy Górnicza. Na boisku w Strzemieszycach gospodarze pokonali „Żółto-Czarnych” 2:1.

Radzionkowianie przed przerwą nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną ekipę miejscowych. Dąbrowianie regularnie odbierali piłki próbującym wyprowadzić atak „Cidrom”, sami bardzo szybko przenosząc się z grą pod pole karne Mateusza Szukały. Mateusz Szukała miał sporo pracy w swojej bramce, z której w pierwszej odsłonie dwukrotnie wyciągał piłkę. Najpierw po rzucie rożnym gola dla gospodarzy zdobył Igor Krzykowski, a tuż przed przerwą kontrę swojej drużynie skutecznie kończył Antoni Turczyński.

W przerwie trener Dziewulski dokonał trzech zmian. Michał Szromek, Rafał Kuliński i Marcin Kowalski pomogli rozruszać grę „Żółto-Czarnych”, nieźle zaprezentował się również wprowadzony już w trakcie drugiej odsłony Amine Bougduiga. Groźne, ale minimalnie niecelne strzały oddawał Bartosz Nawrocki, w poprzeczkę trafił Bougduiga, dobrą okazję na gola miał również Kulinski. Bramkę Aleksandra Webera udało się odczarować dopiero w 86. minucie, gdy dośrodkowanie Kulińskiego z rzutu rożnego skutecznie głową zamknął Miłosz Ćwielong. Ruch próbował jeszcze powalczyć o wyrównanie, ale widocznej przewagi nie zdążył już udokumentować drugim trafieniem.

Podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego po raz pierwszy przegrali w meczu o stawkę. Okazję do poprawienia punktowego dorobku będą mieć już w najbliższą środę. „Cidry” będą podejmować Podlesiankę Katowice.

Unia Dąbrowa Górnicza – Ruch Radzionków 2:1 (2:0)

1:0 – Igor Krzykowski 21′
2:0 – Antoni Turczyński 43′
2:1 – Miłosz Ćwielong 86′

Unia: Weber – Krzykowski, Misztal, Misztal (80′ Cichy), Syguła, Jędrzejczyk (88′ Kowalczyk), Michalski, Paluch (65′ Kiwior), Bielawski, Bąk, Turczyński, Mączka. Trener: Dariusz Klacza.

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Piecuch (46′ Kowalski), Gwiaździński (76′ Turczyn), Baran (46′ Kuliński), Siwy (46′ Szromek), Kopeć (58′ Bougduiga) – Nawrocki. Trener: Marcin Dziewulski.

Żółte kartki: Syguła, Krzykowski, Misztal, Cichy (Unia), Gwiaździński, Bougduiga (Ruch)