Dawid Stambuła odchodzi z Ruchu Radzionków

Stambuła trafił do Radzionkowa latem 2018 roku z Górnika Piaski. W drużynie, która kilka tygodni wcześniej wywalczyła awans do III ligi zadebiutował pucharowym meczem z Orkanem Dąbrówka Wielka. Pierwszy mecz ligowy zagrał w Bielsku-Białej i mimo porażki „Żółto-Czarnych” na dłużej zajął miejsce między słupkami ekipy prowadzonej przez trenera Kamila Rakoczego. Łącznie wystąpił w 47 oficjalnych spotkaniach, po raz ostatni wybiegając na boisko w pucharowym starciu z Szombierkami Bytom, w październiku tego roku.

– Chciałbym podziękować za ostatnie 2.5 roku spędzone w Ruchu wszystkim pracownikom klubu, z którymi miałem okazję współpracować na co dzień. Dziękuję także obecnemu prezesowi, sztabowi, kierownikowi oraz zawodnikom za wspólnie spędzony czas. Z dumą reprezentowałem barwy „Cidrów”. Grając w Radzionkowie rozwinąłem się jako zawodnik w każdym aspekcie. Osobne podziękowania należą się kibicom, którzy są ogromnym wsparciem na każdym meczu i żyją życiem klubu. Gra przed taka publicznością była zaszczytem. W tych ciężkich czasach życzę Wam przede wszystkim zdrowia – powiedział Stambuła, żegnając się z naszym klubem.

Dawid – również dziękujemy za serce i wysiłek włożony w grę dla naszego klubu. Trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku!