Derby na remis. Ostatni występ Marcina Trzcionki

Derby na remis. Oba gole padły w drugiej połowie. Na trafienie gości z rzutu karnego grające już w “dziesięciu” “Cidry” odpowiedziały bramką Kacpra Zalewskiego. Wydarzeniem spotkania było pożegnanie Marcina Trzcionki z piłkarskimi boiskami.

Występ Trzcionki był symboliczny i zakończył się w 17. minucie – gdy boiskowy zegar wskazywał na te same cyfry, które przez zdecydowaną większość swojej kariery nosił na koszulce wychowanek “Cidrów”, Marcina Trzcionkę zmienił na placu gry Michał Szromek.

Samo widowisko dostarczyło kibicom sporo emocji, choć długimi fragmentami brakowało klarownych okazji bramkowych. Przy tych nielicznych jednym i drugim brakowało skuteczności, aż do 65. minuty. Za faul w swoim polu karnym czerwoną kartkę obejrzał Leon Fulianty, a rzut karny na gola zamienił Kamil Moritz. Podrażnieni gospodarze mimo gry w osłabieniu do odrobienia strat potrzebowali raptem 3 minut. Kamil Kopeć po tym, jak dostał piłkę z głębi pola zagrał przed bramkę, skąd na raty Adriana Dorosławskiego pokonał Kacper Zalewski.

Zalewski na placu gry pojawił się kilka minut wcześniej w miejsce Bartosza Nawrockiego, którego występ trwał tego dnia wyjątkowo krótko. “Ziomal” pojawił się na placu gry po przerwie, ale groźnie wyglądająca kontuzja zmusiła go do powrotu na ławkę. Trzymamy kciuki za zdrowie naszego napastnika.

Remis 1:1 utrzymał się do samego końca, choć w końcówce to Ruch – mimo gry w “dziesięciu” – zdecydowanie częściej przebywał z piłką w okolicach pola karnego rywali. Poczynania podopiecznych spoza ławki szkoleniowej śledził Marcin Trzcionka, który wcześniej został ukarany czerwoną kartką przez arbitra.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Za tydzień Ruch jedzie do Myszkowa, za dwa pożegna się z własną publicznością starciem z Unią Kosztowy.

Ruch Radzionków – Szombierki Bytom 1:1 (0:0)

0:1 – Kamil Moritz 65′-k
1:1 – Kaper Zalewski 68′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Harmata, Fulianty, Ćwielong – Kopeć, Siwy (69′ Cichecki), Gwiaździński, Trzcionka (17′ Szromek), Baran (46′ Kowalski) – Matysek (46′ Nawrocki, 58′ Zalewski). Trener: Marcin Trzcionka.

Szombierki: Dorosławski – Stachoń, Tsuleskiri (89′ Wąsik), Moritz, Śliwa (80′ Ściuk), Lebko, Gancarczyk, Mazur (89′ Wylężek), Wiśniewski, Kołodziejczyk (66′ Okaj), Orzeszyna. Trener: Kamil Zieleźnik.

Żółte kartki: Siwy (Ruch), Lebko (Szombierki)
Czerwona kartka: Fulianty (59′ Ruch, za faul)