Derby na remis. Punkty stracone w końcówce

Mnóstwo emocji, dobre spotkanie w wykonaniu Ruchu, wielkie serce oddane na boisku i niedosyt po końcowym gwizdku. “Cidry” zremisowały z Dramą Zbrosławice 2:2, choć goście musieli odrabiać dwubramkową stratę.

Derby powiatu tarnogórskiego długo układały się po myśli radzionkowian. “Żółto-Czarni” rozgrywali świetne zawody, kompletnie neutralizowały atuty rywala a same potrafiły tworzyć okazje pod jego bramką. Wykorzystały już pierwszą z nich, za sprawą trafienia Michała Szromka otwierając wynik spotkania.

Gospodarze stosując wysoki pressing nie pozwalali rozwinąć skrzydeł zbrosławiczanami, w dalszym ciągu utrudniając im wyprowadzenie groźniejszych ataków. Mogli nawet podwyższyć rezultat, czego najbliżsi byli najpierw Szymon Siwy, a w końcówce pierwszej odsłony Bartosz Nawrocki.

“Żółto-Czarni” świetnie otworzyli drugą część meczu. Mocno “siedli” na przeciwniku i już trzy minuty po zmianie stron podwyższyli prowadzenie. W sporym zamieszaniu piłkę do siatki skierował Bartosz Nawrocki.

Goście aż do 54. minuty nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Rafała Strzelczyka. Wtedy jednak z prawej strony piłkę dośrodkował Mateusz Hermasz, a jego zagranie zamykał rezerwowy Karol Pstuś. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki, a później – zdaniem sędziego, który dość długo wstrzymywał się z podjęciem decyzji – odbiła za linią bramkową.

Gol kontaktowy uskrzydlił przyjezdnych, którzy z większą wiarą dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Kapitalne okazje na przywrócenie dwubramkowej przewagi mieli jednak również “Żółto-Czarni”. Swój cel udało się jednak osiągnąć podopiecznym trenera Dariusza Dwojaka. Zagrana z prawej strony boiska piłka trafiła pod nogi Marcina Lachowskiego, który w 89. silnym uderzeniem nie dał szans na skuteczną interwencję Strzelczykowi.

Jedni i drudzy do końcowego gwizdka próbowali przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów. Gospodarze byli wyraźnie rozczarowani, na duchu podnieśli ich jednak kibice, głośnymi okrzykami dając do zrozumienia, że “Cidry” z postawy na boisku mogły być w sobotę po prostu dumne.

Ruch Radzionków – Drama Zbrosławice 2:2 (1:0)

1:0 – Michał Szromek 10′
2:0 – Bartosz Nawrocki 48′
2:1 – Karol Pstuś 54′
2:2 – Marcin Lachowski 89′

Ruch: Strzelczyk – Kopeć, Turczyn, Fulianty, Cwielong – Zalewski (70′ Cichecki), Siwy, Szromek, Gwiazdzinski, Matysek (79′ Brewczyk) – Nawrocki (61′ Baran). Trener: Marcin Trzcionka.

Drama: Mitas – Dyląg, Boryczka, Bielica, Bodziony (59′ Bodziony), Pietryga, Kuliński, Hermasz (82′ Hermasz), Kotalczyk (46′ Kotalczyk), Makowski (28′ Pstuś), Ptak (77′ Wojdanowski). Trener: Dariusz Dwojak.

Żółte kartki: Turczyn, Fulianty, Otwinowski – rez (Ruch), Bodziony (Drama)