Derby z Szombierkami. Trzcionka żegna się z boiskiem

Od kilku sezonów mecze Ruchu Radzionków i Szombierek Bytom to starcia, które na czerwono zaznaczają sobie w kalendarzach kibice jednych i drugich. W sobotę przy Knosały, poza jej derbowym charakterem, rywalizacji smaczku doda symboliczne pożegnanie Marcina Trzcionki z ligowymi boiskami.

Grający szkoleniowiec “Żółto-Czarnych” kilka dni temu podjął trudną decyzję – mecz z Szombierkami Bytom będzie jego definitywnym rozstaniem z piłkarskim boiskiem. Odtąd Trzcionka zamierza skupić się wyłącznie na pracy szkoleniowca, którą samodzielnie rozpoczął u progu trwającej rundy.

Niespełna 34-letni wychowanek Ruchu przez kilkanaście lat gry dla Radzionkowa rozegrał w jego barwach prawie 400 spotkań. Magicznej bariery nie przekroczy – buty na kołku zamierza zawiesić w nadchodzący weekend. Jego decyzja dodaje prestiżu derbom, które i tak mają duże znaczenie dla kibiców. Ci ostatni w sobotę przyjdą na trybuny przy Knosały by głośno podziękować swojemu kapitanowi, a dziś trenerowi, za lata pracy i serca wkładanego w grę dla “Cidrów” oraz fantastyczne emocje, jakich dostarczał im niemal co tydzień.

Szombierki przyjadą do Radzionkowa bezpośrednio po domowej porażce z Piastem II Gliwice. Strata punktów z liderem jest kontynuacją nieudanej dotychczas wiosny dla “Zielonych”. Drużyna z Frycza-Modrzewskiego w tym roku wygrała tylko trzykrotnie, przegrywając aż siedem spotkań. Z pięciu wyjazdów przywiozła tylko trzy oczka, statystyki będą więc w sobotę przemawiać za Ruchem. Derby to jednak mecze, przed którymi kierowanie się wyłącznie wyliczeniami i logiką byłoby błędem.

Początek sobotniego meczu z “Zielonymi” zaplanowano na godzinę 17:00. Wierzymy, że tego dnia trybuny obiektu przy Knosały wypełnią się do ostatniego miejsca. Do zobaczenia na meczu!