Dla kogo trzecia liga, czyli przed meczem z Polonią Bytom

„Cidry” mimo dobrego wyniku pierwszego meczu, nie są jednak uważane za faworytów tych baraży. Nie tylko skład osobowy rywala, w którym wprost roi się od piłkarzy ogranych w wyższych ligach, ale też poziom jego gry w sobotnim spotkaniu przy Olimpijskiej, nie może prowadzić do innego stwierdzania, jak tylko do tego, że to absolutnie najmocniejszy przeciwnik, z którym radzionkowianie mierzyli się w oficjalnym meczu w ostatnich latach.
Jednak w zespole Ruchu pełna mobilizacja i wiara. Na własnym stadionie przy wsparciu własnych kibiców z pewnością żółto-czarnym będzie grało się zdecydowanie łatwiej niż w meczu wyjazdowym.

Historia meczów z Polonią Bytom u siebie nie jest tak łaskawa, jak w przypadku wyjazdów. Bo z pięciu takich meczów przy Narutowicza tylko dwa dałby dziś Ruchowi awans (remis 0:0 w sezonie 2011/12 i wygrana 1:0 w sezonie 1997/98), jeden dogrywkę (1:1 w sezonie 2003/04), a dwa razy zwyciężała tu Polonia (po 1:0 w sezonach 1996/97 i 2003/05).

Drugi barażowy mecz z Polonią Bytom, ostatni w tym sezonie i ostatni w historii stadionu przy ulicy Narutowicza 11, rozpocznie się o godzinie 18:00.

Informujemy, że na mecz barażowy z Polonią Bytom bramy stadionu zostaną uruchomione o godzinie 16:30. Wejście na stadion możliwie bęzie od ul. Narutowicza, ale także od strony osiedla Stroszek (tzw. wejście przy garażach). Wjazd samochodowy zaś wyłącznie od strony ulicy Narutowicza bramą wjazdową. Przypominamy, że w dniu meczu kasy biletowe będą nieczynne (bilety dostępne wyłącznie w przedsprzedaży, która kończy się dziś o 16:30!). Prosimy osoby posiadające uprawnienia do wjazdu na obiekt tj. posiadaczy: karnetów VIP i biletów VIP, posiadaczy biletów parkingowych, przepustek i akredytacji do wcześniejszego przybycia na obiekt (należy się liczyć z tym, że każdy samochód będzie poddawany dokładnej kontroli). Informujemy, że miejsca parkingowe zlokalizowane są częściowo na boisku treningowym oraz w jego strefie. Parking na placu manewrowym będzie wyłączony z użytkowania.