Do trzech razy sztuka – zapowiedź meczu z Kolejarzem Stróże

Tylko zwycięstwo pozwoli wygrzebać się z brzydko wyglądającego, choć w tej części sezonu jeszcze absolutnie o niczym nieświadczącego, miejsca w strefie spadkowej, i rozpocząć zasłużony marsz w górę tabeli. Rywale jednak również zapowiadają, że na stadionie w Bytomiu-Stroszku interesują ich tylko trzy punkty. A w odróżnieniu od Ruchu pochwalić się oni mogą trzema meczami bez porażki w lidze, i na pewno budującymi wynikami przed własną publicznością, gdzie odbierali punkty czołowym zespołom początku sezonu tej klasy rozgrywkowej, Podbeskidziu Bielsko-Biała i GKP Gorzów Wielkopolski, dokładając do tego pucharową wygraną w Stróżach nad innym pierwszoligowym beniaminkiem, Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Remis w Kluczborku też miał swoją niemałą wartość. Kto wie, sądząc po dotychczasowych wynikach i dorobku punktowym, czy to nie w ekipie gości upatrywać należy faworyta rywalizacji z żółto-czarnymi. Ale radzionkowianom to nawet na rękę…

„Cidry” przypomnieć mogą za to niedawną rywalizację z Kolejarzem w Pucharze Polski. Przed rokiem podopieczni trenera Rafała Góraka rozbili tego rywala w stosunku aż 5:0. Choć w obu zespołach pozostało zaledwie po sześciu piłkarzy, którzy wystąpili w tamtym spotkaniu, a w ekipie gości zmienił się także pierwszy trener. Ale może teren Górnego Śląska Kolejarzom nadal nie służy? W tym sezonie, również po meczu pucharowym, wrócili oni już bowiem „na tarczy” z Tychów.

Czy po spotkaniu czwartej serii gier pierwszej ligi z Kolejarzem Stróże, ósmą drużyną tabeli po trzech kolejkach, Ruch Radzionków dopisze sobie pierwsze trzy punkty? Pełni wiary w takie rozstrzygnięcie zapraszamy na stadiony przy ulicy Narutowicza 11 na tą bardzo ciekawie zapowiadającą się rywalizację beniaminków pierwszej ligi. Spotkanie to poprowadzi sędzia Piotr Siedlecki z Warszawy, którego pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:00. Raz jeszcze przypominamy o obowiązujących na stadionie zasadach, i cenach biletów oraz karnetów, o czym przeczytać można tutaj.

Sponsorem meczu Ruch Radzionków – Kolejarz Stróże będzie: