Dobry wynik juniorów na turnieju w Chorzowie

Oprócz Ruchów z Chorzowa i z Radzionkowa w chorzowskiej hali wystąpiły także dwie drużyny Józefki Chorzów, Śląsk Świętochłowice, Piast Gliwice, Victoria Częstochowa, MOSiR Mysłowice, Silesia Miechowice oraz Jadwiga Kraków. Juniorzy z Radzionkowa pewnie awansowali ze swojej grupy, w której mierzyli się z Józefką, Śląskiem, Silesią i Victorią.
Ich półfinałowy pojedynek z faworyzowanym Piastem Gliwice zgodnie okrzyknięto najlepszym meczem turnieju. A najwyższych emocji faktycznie w nim nie brakowało. Młodzi Radzionkowianie prowadzili w tym spotkaniu już 3:0, by szybko dać sobie wbić trzy gole, i dopiero w samej końcówce gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
W finale Radzionkowianom szans nie dali już juniorzy spod znaku Ruchu Chorzów, pewnie wygrywając 2:0.
Trener Suder bardzo chwalił zwycięską drużynę, ale i nie krył ogromnego zadowolenia z postawy swoich chłopaków, szczególnie doceniając ich zaangażowanie oraz sportową formę. Wszystkie mecze, zdaniem trenera, stały na bardzo wysokim poziomie, a drużyna Ruchu Radzionków na swoje drugie miejsce w pełni zasłużyła.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano zawodnika „Cidrów” Daniela Brzezinę. W skład kadry Ruchu weszli ponadto: Łukasz Murgot, Szymon Marczyk, Tomasz Kwaśniewski, Łukasz Kowalski, Marcin Michalski, Przemysław Anczok, Paweł Hajda i Patryk Stwora.