Emocje gwarantowane. Małe derby przy Knosały

Ligowe rozgrywki sezonu 2022/23 wkraczają w ostatnią fazę. Ruch, który za cel obrał wywalczenie jak najwyższej pozycji w górnej części stawki przed własną publicznością rozegra dwa kolejne mecze z rywalami zza miedzy. W najbliższą sobotę “Cidry” w małych derbach powiatu zmierzą się z Dramą Zbrosławice.

Beniaminek ze Zbrosławic radzi sobie w niej znakomicie. O ile dwa lata temu po pierwszym awansie zbrosławiczanie szybko zlecieli z powrotem do okręgówki, dziś wyraźnie wyciągnęli lekcję z tamtego przetarcia i plasują się w ścisłej czołówce tabeli. Podopieczni trenera Dariusza Dwojaka jesień zakończyli na bezpiecznej, szóstej pozycji, a dzięki równej formie wiosną wydawało się nawet, że włączą się do walki o najwyższe cele. Ubiegłotygodniowa porażka z rezerwą Piasta Gliwice (prowadzenie i punkty stracone dopiero w końcówce meczu) szanse na wygranie całych zmagań mocno ograniczyły, ale czwarta lokata i punkt jaki tracą gracze Dramy do ligowego podium i tak świadczą o sporej sile naszych najbliższych rywali.

Ruch – mimo ostatnich kłopotów kadrowych – będzie chciał w sobotę wziąć rewanż za porażkę z jesieni. W Zbrosławicach “Cidry” od 80. minuty prowadziły po golu Bartosza Nawrockiego, ale gospodarze zdołali odwrócić losy wyniku i to oni zgarnęli wówczas komplet punktów.

Goście przyjadą do Radzionkowa z kilkoma dobrymi “znajomymi” ekipy “Cidrów”. W drużyny Dramy grają m.in. byli gracze “Żółto-Czarnych” – Krystian Mitas, Robert Boryczka, Mateusz Hermasz, Mateusz Pietryga, czy Rafał Kuliński, który do Zbrosławic prosto z Radzionkowa trafił ubiegłej zimy.

Cała piątka ma spory wkład w świetne wyniki zbrosławiczan, którzy – podobnie jak Ruch – w tym sezonie przyzwyczaili kibiców do dostarczania im świetnych widowisk. W dotychczasowych meczach Dramy padły już 104 gole, a więcej – poza notującą wysokie porażki ostatnią w stawce Wartą Zawiercie – strzelano tylko w starciach z udziałem… “Cidrów”, w których padało już 110 bramek. Co więcej – jedni i drudzy tracili w tych rozgrywkach po 46 goli, więc w przypadku obu ekip mankamentów szukać należy przede wszystkim w defensywach. Najskuteczniejszym strzelcem Dramy z 10. trafieniami jest Kevin Jonik, 8 goli zdobył Jakub Siwek, a 7 Mateusz Hermasz.

Drama przyjedzie do Radzionkowa jako 4. drużyna w tabeli, mając na koncie 45 zdobytych punktów. Ruch, który nie wygrał trzech ostatnich spotkań, poszuka przełamania z 9. pozycji w stawce, tracąc do rywali 8 oczek. Początek meczu “Cidrów” ze zbrosławiczanami w sobotę o godzinie 17:00.