Fabian Brewczyk na dłużej w Radzionkowie

Kolejny zawodnik “Żółto-Czarnych” z nową umową w Radzionkowie. Fabian Brewczyk złożył podpis pod nowym kontrakt z Ruchem i pozostanie zawodnikiem “Cidrów” na kolejny sezon.

Fabian Brewczyk jest wychowankiem Piekarskich Olimpii i Andaluzji oraz UKS-u Ruchu Radzionków, w którym szkolił się zanim trafił do drużyny seniorów “Żółto-Czarnych”. Sukcesywnie budował swoją pozycję w zespole, ale w końcówce jesieni ubiegłego roku przytrafiła mu się kontuzja, po której w końcówce sezonu musiał pracować nad powrotem do formy. – Oczekuję że dalszy pobyt w Ruchu Radzionków przyniesie mi więcej doświadczenia w grze oraz możliwości rozwijania swoich umiejętności piłkarskich. Mam nadzieję że będę mógł się przyczynić do sukcesów drużyny – mówi 19-latek po podpisaniu kontraktu. – Fabian ciężko pracuje, by po ciężkiej kontuzji wrócić do swojej wysokiej formy. Potrzeba jednak czasu, nic na siłę. Dajemy mu go, a on krok po kroku pracujemy na powrót do wyjściowego składu. Jest na dobrej drodze i jestem przekonany, że od sierpnia będzie stanowił o sile Ruchu czy to na boku pomocy, czy w centralnym jej punkcie – przekonuje trener radzionkowian, Marcin Trzcionka.

Dla 19-latka nadchodzące rozgrywki będą czwartymi, w których będzie grać dla dorosłej ekipy radzionkowian. Dotychczas rozegrał w niej 45 spotkań o stawkę, w których zdążył zdobyć 3 gole.