Jutro mecz z Górnikiem Piaski

Górnik Piaski był jedną z rewalacji początku sezonu. Jednak porażki w dwóch ostatnich meczach zepchnęły go do środka ligowej stawki. Co ciekawe nasi jutrzjesi goście dotąd lepiej punktowali właśnie w meczach wyjazdowych, pierwszej porażki, ale jakże dotkliwej (0:5), doznając dopiero dwa tygodnie temu na stadionie Szombierek Bytom. Za Ruchem, po kiepskim początku, seria sześciu meczów bez porażki, która pozowoliła nadrobić straty do czołówki, ale którą przerwała tydzień temu bezbarwana przegrana z Przemszą w Siewierzu. W tym konteście radzionkowianie nie mogą sobie już pozwolić na stronę punktów.
I to właśnie Ruch, który u siebie stracił jak dotąd tylko dwa punkty, będzie faworytem tego meczu, także z uwagi na historię meczów z tym rywalem. Drużyna Górnika dotąd przyniosiła bowiem „Cidrom” szczęście. W dwóch ostatnich sezonach bilans tych meczów, to cztery wygrane Ruchu w stosunku bramowym 12:0, w tym efektowne 5:0 u siebie na inaugurację sezonu 2015/16.
Ruch jednak do jutrzejszego meczu podejdzie osłabiony. Obok kontuzjowanych od pewnego czasu zawodników, w jedenastej kolejce nie będzie mógł zagrać także Jakub Łabojko, którego czeka pauza za cztery żółte kartki.