Koniec sezonu, czyli mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Z grona drużyn, które już na pewno zajmą osiem najlepszych miejsc w tabeli, naporowi radzionkowian oparła się jedynie Flota Świnoujście. Co najmniej jedną porażkę z drużyną Ruchu notowoły zaś, by nie ograniczyć się tylko do tych najlepszych meczów, Łódzki Klub Sportowy, Sandecja Nowy Sącz, Piast Gliwice, Warta Poznań, Pogoń Szczecin i Bogdanka (dawny Górnik) Łęczna. W Radzionkowie wszyscy liczą, że do tego grona dołączy także Podbeskidzie, które tak niedawno zapewniło sobie pierwszy w historii klubu i miasta awans do Ekstraklasy, a ostatnio w towarzyskim meczu pokonało Górnika Zabrze.
Do spotkania z „Góralami” żółto-czarnych motywować nie trzeba. Po trzech porażkach z rzędu przed własną publicznością, zrobią oni wszystko by zatrzeć złe wrażenie i godnie pożegnać się ze swoimi kibicami, tym bardziej, że dla części z piłkarzy będzie to z pewnością pożegnalny mecz nie tyle tylko w sezonie, co w ogóle w klubie. A że przeciwko faworytom gra im się wyjątkowo dobrze, to pozwala mieć nadzieję, że faktycznie do rewanżu za jesienną porażkę 1:2 w Bielsku-Białej dojść może.

Ruch do meczu z Podbeskidzie przystąpi jednak osłabiony. Zabraknie raczej ostatnio kontuzjowanych Łukasza Skorupskiego, Wojciecha Mroza, Marcina Kowalskiego czy Tomasza Foszmańczyka. Ale i tak w porównaniu do ostatniego, bardzo nieudanego meczu w Łęcznej, ubytki kadrowe „Cidrom” nie będą aż tak doskierać. Pauzę za żółte kartki ma już za sobą Piotr Rocki, a po wyjeździe na, zresztą bardzo dla nich udane, mecze reprezentacji kadry Polski do lat dwudziestu, wracają Kamil Szymura i dawno nie oglądany z powodu kontuzji Miłosz Przybecki.

A na kibiców zgromadzonych na trybunach, z okazji zakończenie sezonu czekać będą nagrody. Wśród osób, które kupią bilety rozlosowane zostaną dwa zestawy klubowych pamiątek, dwa zestawy upominków od miasta Radzionków, upominek od Centrum Nauki i Biznesu Żak, oraz karnet na przyszłą rundę. Wyróżnieni zostaną także posiadacze karnetów, na których czekają także karnet na pierwszą rundę przyszłego sezonu, cenniejszy upominek od Żaka, a przede wszystkim warte 50 złotych vouchery do restauracji Figaro w Radzionkowie, do restauracji Spichlerz w Tarnowskich Górach, do Cukierni-Piekarni Bączkowicz w Radzionkowie czy do apteki (Piekarskiej w Bytomiu lub Zamkowej i Rynek w Tarnowskich Górach). A to nie koniec atrakcji.

Początek meczu ostatniej, trzydziestej czwartej kolejki pierwszej ligi pomiędzy dziewiątym Ruchem, a drugim, pewnym awansu do Ekstraklasy, Podbeskidziem Bielsko-Biała o godzinie 17:00. Arbitrem tego spotkania będzie Jacek Walczyński z Lublina.
Ruch tym meczem walczyć będzie o zachowanie przewagi nad Górnikiem Polkowice i GKS-em Katowice, które mają po dwa punkty straty, więc nadzieję na wyprzedzenie jeszcze radzionkowian. Podbeskidzie drugiego miejsca na pewno nie opuści, a by awansować na pierwsze i tym samym zwyciężyć w rozgrywkach potrzebuje nie tylko wygranej, ale też porażki ŁKS-u, co wydaje się scenariuszem mało prawdopodobnym.

Sponsorem meczu Ruch Radzionków – Podbeskidzie Bielsko-Biała jest:

Partnerami meczu Ruch Radzionków – Podbeskidzie Bielsko-Biała są firmy:

Kredyty Chwilówki

Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Tarnowskich Górach