Legendarny selekcjoner w Radzionkowie

– Życzę Wam, byście zaufali w swój talent. Byście podeszli do wielu spraw tak, jak podchodzi się do wszystkiego, w czym chce się odnieść sukces. Profesjonalizmu. Trzeba zastanowić się: co chcę osiągnąć i co jest moim marzeniem? – to jedna z rad, jaką na spotkaniu z uczniami SMS-u Radzionków udzielił młodym adeptom futbolu legendarny Antonii Piechniczek.

Były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Ruchu Chorzów, reprezentant Polski, a później selekcjoner “Biało-Czerwonych”, który poprowadził kadrę do trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata w 1982 roku, odwiedził radzionkowską kuźnię talentów przy okazji Dnia Dziecka.

Piechniczek spotkał się z dziećmi i młodzieżą trenującą w miejscowej Szkole Sportowej. Wszyscy uczniowie po wysłuchaniu słynnego trenera, otrzymali także upominki od Ruchu Radzionków i pyszne lody, ufundowane przez naszego sponsora – Pana Marcina Kokota. Sam Piechniczek udał się na poczęstunek przygotowany przez SMS, a następnie – już w restauracji “Figaro” – spotkał się również z przedstawicielami klubu, szkoły i miasta.

Jak zapowiadają w Radzionkowie – wizyta Piechniczka nie jest jego ostatnią w Radzionkowie. Legendarny trener, który otrzymał od władz szkoły pamiątkową koszulkę, zaakceptował propozycję SMS-u, by zostać jej oficjalnym patronem.