Mamy przełamanie! Ruch lepszy od Przemszy

Po czterech meczach bez wygranej drużyna Ruchu Radzionków sięga po komplet punktów. “Cidry” ograły Przemszę Siewierz 3:0, a na miano bohaterów zasłużyło kilku graczy.

Ruch od początku budował swoją przewagę na boisku. Pierwsze bramkowe okazje kończyły się jednak niecelnymi uderzeniami. Próbowali Marcin Kowalski, Olivier Lazar i Fabian Brewczyk. W 21. minucie swoją próbę oddawał Michał Szromek. Piłka trafiła jednak w rękę jednego z rywali i sędzia wskazał na “jedenastkę”. Rzut karny pewnym uderzeniem wykorzystał Kamil Kopeć, otwierając rezultat.

Siewierzanie próbowali odrobić straty, ale nie mieli klarownych okazji na gole. Niezły był strzał z dalszej odległości autorstwa Michała Hornika, po którym piłka przetoczyła się blisko słupka bramki Dawida Stambuły. W kolejnej z sytuacji ofiarnie interweniował Rafał Otwinowski, zażegnując niebezpieczeństwo w swoim polu karnym. W końcówce pierwszej odsłony piłka dośrodkowana przez Szymona Turczyna trafiła w poprzeczkę bramki Przemysława Popczyka.

Druga część spotkania zaczęła się od kapitalnego trafienia Otwinowskiego. “Otwin” bez przyjęcia uderzył piłkę wybijaną na 30. metr przez defensorów Przemszy, kompletnie zaskakując jej golkipera. “Cidry” miały więc dwa gole przewagi, ale od 55. musiały kontynuować grę w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę obejrzał Miłosz Ćwielong sprawiając, że radzionkowianie po raz czwarty rzędu kończyli mecz w dziesięciu.

Goście próbowali ruszyć do odrabiania strat. W 60. minucie mieli rzut karny bo zagraniu ręką przez Tomasza Harmatę. Damian Adamiecki próbował wykorzystać “jedenastkę” podcinką, ale Dawid Stambuła wyczekał strzelca, spokojnie łapiąc piłkę po jego zagraniu. Ruch mimo gry w dziesięciu dobrze bronił swojej przewagi, wyprowadzając groźne kontry. W 82. minucie jedną z nich skutecznie wykończył Kopeć, zamykając akcję z asysty Kacpra Zalewskiego. Wygrana “Cidrów” mogła być jeszcze okazalsza, ale w dobrej sytuacji Szromek nie zdołał pokonać Popczyka, a po rzucie rożnym głową o centymetry chybił Harmata.

Ruch Radzionków – Przemsza Siewierz 3:0 (1:0)

1:0 – Kamil Kopeć 22′-k
2:0 – Rafał Otwinowski 49′
3:0 – Kamil Kopeć 82′

Ruch: Stambuła – Turczyn, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Kopeć (87′ Piwoński), Gwiaździński, Lazar (73′ Siwy), Brewczyk (63′ Zalewski) – Szromek (84′ Sadlak), Kowalski. Trener: Marcin Trzcionka.

Przemsza: Popczyk – Chmielewski (75′ Mazur), Bartusiak, Bębenek (19′ Klama), Zakharchenko, Hornik, Paluch (70′ Bielec), Gemborys, Flak (46′ Kozłowski), Timochina, Jarka (46′ Adamiecki). Trener: Damian Adamiecki.

Żółte kartki: Ćwielong, Turczyn, Kowalski (Ruch), Chmielewski, Adamiecki (Przemsza)
Czerwona kartka: Miłosz Ćwielong 55′ (Ruch, za dwie żółte)