Maraton trwa. Teraz Rędziny

Trzeci mecz w ciągu ośmiu dni rozegrają piłkarze Ruchu Radzionków. Tym razem o ligowe punkty na boisku w Kamyku zmierzą się z Unią Rędziny.

Maj zaczął się dla “Cidrów” domową porażką z Piastem II Gliwice. Nastroje po wpadce z liderem piłkarze trenera Marcina Trzcionki poprawili sobie punktem wywalczonym na boisku Szczakowianki Jaworzno. Czego spodziewać się po wyprawie do Kamyka i kolejnym rywalu “Żółto-Czarnych”?

Sucha statystyka dotychczasowych starć Ruchu z Unią przemawia zdecydowanie za radzionkowianami. W dwóch domowych spotkaniach “Cidry” zgarniały komplet punktów, strzelając przy tym 11 goli i nie tracąc ani jednego. Z ubiegłorocznego wyjazdu do Kamyka również wracaliśmy ze zwycięstwem, które dało nam debiutanckie trafienie Fabiana Brewczyka.

To jednak historia, a zdecydowanego faworyta sobotniego meczu mimo powyższej wyliczanki wskazać będzie trudno. Unia Rędziny potrafi zaskakiwać – raz na plus, a raz na minus. Do meczu z “Cidrami” przystąpi w roli ekipy, która w środę – jako jedyna w tym sezonie – wygrała na wyjeździe z rezerwą Piasta. Kilka dni wcześniej podopieczni trenera Roberta Siudy… przegrali u siebie 0:3 z Przemszą Siewierz. Na swoim boisku wygrali w tym roku dwukrotnie – 1:0 z Rozwojem Katowice i 5:1 ze Śląskiej Świętochłowice. Te statystyki pomogły rędzinianom umocnić się w bezpiecznych rejonach tabeli, co – po ubiegłorocznej walce o byt i utrzymaniu ze względu na wycofanie z ligi Unii Książenice – było nadrzędnym celem tej drużyny na obecną kampanię.

Unia na swoim boisku wygrała pięciokrotnie, ponosząc tyle samo porażek i dwukrotnie remisując. Jej najskuteczniejszym strzelcem jest Piotr Andrzejewski (10 trafień), tuż za nim w klasyfikacji plasuje się Arkadiusz Porochnicki z 8 golami. Na pozostałe 17 trafień rędzinian złożyły się bramki zdobywane przez aż 12 graczy, z których żaden nie cieszył się z gola częściej niż dwukrotnie.

Do drużyny Ruchu na mecz z Unią wróci pauzujący w środę za kartki Kamil Kopeć. Przymusową pauzę zaliczą za to Bartosz Nawrocki i Szymon Turczyn. Mecz odbędzie się na boisku Pogoni Kamyk, a jego początek zaplanowano na godzinę 11:00.