Mecz z RKS Grodziec ostatnim u siebie w sezonie 2016/17

Jutrzejszy mecz z RKS Grodziec będzie kończył sezon 2016/2017 na stadionie przy ulicy Narutowicza w Bytomiu-Stroszku. Będzie to zatem pożegnanie piłkarzy z kibicami, i kibiców z piłkarzami (choć niewykluczone, w przypadku pucharowych awansów, że spotkamy się jeszcze na trybunach tego stadionu w drugiej połowie czerwca). A to sprawia, że drużynie żółto-czarnych bardzo zależy by w oczach swoich fanów zatrzeć złe wrażenie z ostatnich meczów,  i dać im satysfakcję w postaci tak wyczekiwanego przez wszystkich w Radzionkowie zwycięstwa.
Układ tabeli tak jednak się ułożył, że w ostatnim meczu u siebie, mamy… kolejnym w tym sezonie mecz na szczycie tabeli. RKS Grodziec to aktualnie piąta drużyna ligi. Jeśli w starciu z Ruchem sięgnęłaby po komplet punktów, zbliży się do niego przed ostatnią kolejką na zaledwie jedno oczko.
Taką dobrą sytuację nasi goście wypracowali sobie przede wszystkim udanymi wynikami na wiosnę. W tabeli rundy rewanżowej klasyfikują się na czwartej pozycji, gromadząc w niej tylko punkt mniej od Ruchu Radzionków (lepiej od tych zespołów spisują się wiosną tylko Gwarek Tarnowskie Góry i Szombierki Bytom). A do czołówki zbliżyli się właśnie w ostatnich kolejkach, w których – w przeciwieństwie do Ruchu – regularnie punktują, nie doznając porażki w czerech ostatnich meczach (w tym są jednak trzy punkty dopisane walkowerem za spotkanie z Nadwiślanem).
Ruch ma z Grodźcem rachunki do wyrównania. W zeszłym sezonie przegrywając u siebie z tym rywalem odpadał de facto z walki o awans do baraży, a jesienią w dzielnicy Będzina także doznał porażki. W rundzie wiosennej “Cidry” na własnym stadionie regularnie odpłacają się tym zespołom, z którymi jesienią doznały porażki (tylko było w przypadku meczów z MKS Myszków, Przemszą Siewierz i Wartą Zawiercie), a ogólnie (z wyjątkiem zupełnie nieudanego meczu na Szombierkach Bytom) w starciach z drużynami z czołówki sięgają po komplet punktów. Bardzo dobrze byłoby, gdyby ostatni mecz sezonu na własnym stadionie podtrzymał te dwie serie.

Mecz Ruchu Radzionków z RKS Grodziec w trzydziestej trzeciej kolejce pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi rozpocznie się jutro o godzinie 17:00. Arbitrem tego spotkania będzie Paweł Dziopak z Tychów.

Sponsorem ostatniego meczu ligowego u siebie jest firma: