Na dziewięć punktów do końca sezonu. Zapowiedź 32 kolejki 1 ligi.

Zaczniemy spotkaniem w Ząbkach, gdzie walczący o utrzymanie się nad strefą spadkową Dolcan podejmie walczącą o awans Termalikę Bruk-Bet. To spotkanie należy do tych, gdzie ambicja wynikająca z walki o awans może nie wystarczyć w konfrontacji z desperacką walką o utrzymanie. Zdrowy rozsądek podpowiada nam żeby to w drużynie gości upatrywać faworyta do zwycięstwa, jednak porażki w dwóch ostatnich spotkaniach mogą negatywnie wpłynąć na piłkarzy z Małopolski.

W Świnoujściu spotkaniem z drugoligową już Olimpią Elbląg utrzymanie zapewnić będzie chciała sobie Flota. Wyspiarze po zwycięstwie w Niecieczy z pewnością uwierzyli w swoje siły i wydaje się mało prawdopodobne, aby na finiszu rozgrywek spotkało ich coś złego. Flota skupia się już  na dograniu sezonu do końca, a kolejnym przystankiem na tej drodze jest właśnie Olimpia.

Jeszcze kilka kolejek temu w awans wierzono w Łęcznej, a nadchodzące spotkanie z Piastem miało być pojedynkiem o czołowe lokaty. O tym, że tak nie będzie wiemy już wszyscy, wiedzą o tym także piłkarze z Gliwic, którzy w Łęcznej zagrają z grającą już o pietruszkę Bogdanką. Gospodarze będą mogli zagrać na sporym luzie, za to goście muszą zrobić wszystko aby ten mecz wygrać, bo utrzymanie fotelu lidera na ostatniej prostej rozgrywek może być równoznaczne z końcowym triumfem.

W utrzymanie ciągle wierzą w Polkowicach, jednak sytuacja tamtejszego Klubu Sportowego jest na tyle kiepska, że strata punktów w najbliższym meczu oznacza spadek dolnośląskiej drużyny, co więcej nawet w przypadku wygranej KS Polkowice może już w środę pożegnać się z ligą. Taka presja może pokrzyżować nogi gospodarzą, którzy podejmą niełatwego rywala z Gdyni. Arka mierzyła w tym sezonie w awans, jednak końcówka sezonu i fatalna seria sześciu spotkań bez zwycięstwa sprawiły, że nawet w obliczu licznych potknięć rywali Arkowcy nie wykorzystali sytuacji i kolejny sezon spędzą na szczeblu pierwszej ligi.

W Małopolsce będziemy świadkami derbów Kolejarza z Sandecją. Wiadomo już, że gospodarze tego spotkania zakończą rozgrywki w górnej części tabeli, o utrzymanie wciąż martwić się muszą goście z Nowego Sącza. Piłkarze Sandecji zdają sobie jednak sprawę z tego, że zwycięstwo w tym spotkaniu będzie „kropką nad i” i zagwarantuje utrzymanie w rozgrywkach, dlatego do niedalekich Stróż wyruszą jako nieznaczni faworyci do zwycięstwa.

Świetna atmosfera panuje w szatni Cidrów. Ruch dobrymi spotkaniami z wyżej notowanymi rywalami zapewnił sobie już utrzymanie i teraz może spokojnie dokończyć ten udany sezon. W spotkaniu z Olimpią Grudziądz to goście będą bardziej zmotywowani do zwycięstwa, bo wciąż walczą o utrzymanie. Radzionkowianie będą pewnie próbować podtrzymać świetną serię zwycięstw i nie ułatwia zadania dwunastej drużynie tabeli.

Arcyważne spotkanie dla układu dolnej części tabeli rozegra się w Płocku, gdzie Wisła podejmie bytomską Polonie. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej i obie zrobią wszystko, żeby się z niej wydostać. Szansę na ucieczkę z miejsc „nagradzanych” spadkiem już w tej kolejce ma Wisła, dla Polonii przegrana z Nafciarzami będzie równoznaczna z spadkiem do drugiej ligi. W Płocku będziemy więc świadkami spotkania o życie ubiegłorocznego ekstraklasowicza, który zrobi wszystko, by z Płocka wrócić z tarczą.

Sprawa utrzymania wciąż nie jest przesądzona w Katowicach. GKS na trzy kolejki przed końcem rozgrywek znajduje się nad strefą spadkową, jednak cztery punkty przewagi nad czternastą drużyną tabeli nie gwarantuję jeszcze spokojnego utrzymania dlatego w Katowicach zrobią wszystko, by pokonać Wartę Poznań.

Kolejny mecz o życie, tym razem w kontekście walki o awans rozegra się w Bydgoszczy, gdzie na zakończenie kolejki Zawisza podejmie Pogoń. Obie drużyny zajmują miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszej dwójki i obie liczą na to, że przy potknięciu Termaliki Bruk-Betu i własnym zwycięstwie wskoczą na druga lokatę. Faworyta tego spotkania wskazać nie sposób, przypomnijmy, że jesienią w Szczecinie minimalnie lepsi byli Portowcy.

Program 32 kolejki 1 ligi:

Dolcan Ząbki – Termalica Bruk-Bet Nieciecza, środa g. 16:30
Flota Świnoujście – Olimpia Elbląg, środa g. 17:00
Bogdanka Łęczna – Piast Gliwice, środa g. 17:00
KS Polkowice – Arka Gdynia, środa g. 17:00
Kolejarz Stróże – Sandecja Nowy Sącz, środa g. 17:00
Ruch Radzionków – Olimpia Grudziądz, środa g. 17:00
Wisła Płock – Polonia Bytom, środa g. 18:30
GKS Katowice – Warta Poznań, środa g. 19:00
Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Szczecin, środa g. 19:15