Nieudany start majówki. Ruch bez punktów w meczu z Piastem

Po raz pierwszy w tym roku kończymy domowy mecz bez punktów. “Cidry” prowadziły po golu Rafała Otwinowskiego, ale później Oskar Leśniak i Tomasz Podgórski przechylili szalę wygranej na korzyść gliwiczan.

Na przywitanie majówki w Radzionkowie spodziewaliśmy się dobrego widowiska, pierwsza połowa pod względem emocji odrobinę jednak rozczarowała. Po obu stronach brakowało dobrych okazji do otwarcia wyniku i na to, by spotkanie się rozkręciło trzeba było zaczekać do drugiej części meczu.

Po przerwie lepiej zaczęli radzionkowianie. “Cidry” wyszły na prowadzenie po tym, jak piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego do bramki rywala skierował Rafał Otwinowski. I choć goście byli przekonani, że jeden z obronców wybił futbolówkę zanim ta przekroczyła linię bramkową, sędzia wskazał na środek boisku, pzyznajac prowadzenie “Żółto-Czarnym”.

Mając jednego gola zaliczki gospodarze dali się jednak zepchnąć do defensywy przeciwnikowi. Ten kąsał coraz groźniej, wreszcie za sprawą kapitalnego uderzenia Oskara Leśniaka zza pola karnego piłka wylądowała w okienku bramki Rafała Strzelczyka.

W 77. minucie golkiper “Cidrów” sięgał do niej po raz drugi. Niewiele mógł zrobić w obliczu skutecznie egzekwowanego przez doświadczonego Tomasza Podgórskiego rzutu wolnego, po którym piłka otarła się o jednego z obrońców stojących w murze i zupełnie zaskoczyła bramkarza radzionkowian.

Podopieczni trenera Marcina Trzcionki do samego końca walczyli o punktową zdobycz, ale nie znaleźli już sposobu na Damiana Skowronka. Po czterech domowych zwycięstwach z rzędu przegrali 1:2. W kolejnym meczu – już w środę – zmierzą się na trudnym terenie w Jaworznie z miejscową Szczakowianką.

Ruch Radzionków – Piast II Gliwice 1:2 (0:0)

1:0 – Rafał Otwinowski 57′
1:1 – Oskar Leśniak 63′
1:2 – Tomasz Podgórski 77′

Ruch: Strzelczyk – Otwinowski, Fulianty, Ćwielong, Kopeć (65′ Zalewski), Matysek (60′ Nawrocki), Cichecki, Turczyn (60′ Harmata), Gwiaździński, Siwy (69′ Baran), Szromek.

Piast II: Skowronek – Dulęba (69′ Podgórski), Liszewski, Zachciał (65′ Świetlicki), Kruppa, Kamiński, Łuczak, Leśniak, Kaim (69′ Noworyta), Niedbała (88′ Stisz), Nakajima.

Żółte kartki: Kopeć, Ćwielong, Nawrocki (Ruch), Kruppa (Piast II)