O pierwsze wyjazdowe punkty – zapowiedź meczu z GKP Gorzów Wielkopolski

„Cidry” z pokorą podchodzą do roli beniaminka zaplecza Ekstraklasy, ale w każdym meczu zapowiadają walkę o trzy punkty, i nie inaczej będzie w Gorzowie Wielkopolskim. A przecież również swojego rywala postraszyć mogę znakomitą passą wjazdową z poprzedniego sezonu, którą jednak zmąciła pucharowa porażka w Legnicy na starcie roku rozgrywkowego 2010/2011. Ale w Radzionkowie o tym przykrym wydarzeniu zdążono już zapomnieć, a inauguracja z MKS Kluczbork pokazała, że nie taka ta pierwsza liga straszna, że z nawet z drużynami szerokiej czołówki poprzedniego sezonu walczyć można o zwycięstwo.

W stolicy województwa lubuskiego trener Rafał Górak jednak nadal nie będzie miał do dyspozycji optymalnego składu swoje drużyny. Podobnie, jak w spotkaniu z Kluczborkiem, zabraknie nie tylko Michala Farkaša, Damiana Kaciczaka i Martina Matúša, do których nieobecności musimy się przyzwyczaić na dłużej, ale także wciąż niezdolnych do gry Seweryna Kiełpina i Jacka Wiśniewskiego. Ci zawodnicy na spotkanie trzeciej kolejki rozgrywek z Sandecją Nowy Sącz powinni być już gotowi do gry. Podobnie jak Dawid Gajewski – bo to kolejny zawodnik, który z powodu urazu nie wystąpi w spotkaniu przeciwko Gorzowskiemu Klubowi Piłkarskiemu. Ponadto, niepewny jest występ w sobotę Miłosza Przybeckiego, zmagającego się w pierwszej połowie tygodnia z odniesioną podczas inauguracji sezonu kontuzją. W składzie za to powinniśmy zobaczyć Dawida Jarkę, którego w pierwszym meczu zabrakło z powodów proceduralnych.

Początek meczu GKP Gorzów Wielkopolski – Ruch Radzionków w sobotę 7 sierpnia o godzinie 17:00. Spotkanie to poprowadzi sędzia Tomasz Garbowski z Kluczborka. A my zapraszamy na relację live z tego spotkania, jaką przeprowadzi nasza strona.