O potwierdzenie dobrej formy. Przed meczem Rajfel Krasiejów – Ruch

Zadanie to jednak nie będzie łatwe. „Mecz z Rajfelem to na pewno spotkanie, które jest dla nas trochę niewiadomą” – przyznaje trener Rafał Górak – „Ale to jest normalne. Musimy się do niego tak nastawić, aby nie poczuć się zbyt pewnie, czy zbyt zagrożonym z jakiejś strony, bo te boiska na Opolszczyźnie są specyficzne, więc tym bardziej musimy być tam zawsze czujni. Zbieramy na pewno informacje na temat Krasiejowa z jakiś tam naszych znajomości, ale tak czy tak, wszystko weryfikuje boisko. Jeżeli będziemy dalej w dobrej formie, a uważam, że w takiej jesteśmy jako cała drużyna, to powinniśmy sobie poradzić. Ale na pewno, znając trenera Agafona, który przecież tu w Radzionkowie grał, to będzie on chciał w jakiś sposób udowodnić, czy przypomnieć się kibicom, jakimś dobrym wynikiem. To jest zawsze sport, Rajfel może mieć swoje ambicje, ale my jedziemy tam po trzy punkty, i to jest dla nas nadrzędny cel.”

Trener Mieczysław Agafon, który w sezonie 2000/01 był zawodnikiem Ruchu Radzionków, to nie jedyna postać Rajfela związana w przeszłości z „Cidrami” – w Radzionkowie przez półtora roku (choć z przerwą) grał również doświadczony obrońca Marcin Klaczka, a przez pół roku występował tu również pomocnik Przemysław Konik.

W środę poprzedzającą mecz w Krasiejowie Radzionkowianie w ramach Pucharu Starosty Tarnogórskiego rozgromili a-klasowy zespół Sparty Tworóg, a w meczu tym z bardzo dobrej strony pokazało się paru dotychczasowych zmienników. Trener Górak kwestię osiemnastki meczowej, jaką zabierze do Krasiejowa pozostawia więc otwartą – „Na pewno w jakiś sposób staramy się równoważyć tymi siłami. Bo to jest ważne aby zawodnicy nie mięli przesytu grania, i to się wszystko kręci według naszego rozplanowanego grafika, który na bieżąco kontrolujemy. Mamy tu cały monitoring, system, dzięki któremu wiemy, którzy zawodnicy są może bardziej zmęczeni. Na pewno ci zawodnicy, którzy nie grali w Tworogu to w większości ta grupa, która grała z Walką. Ona nas nie zawiodła, ona na pewno zagrała bardzo dobre spotkanie, i na pewno jest bliska meczu z Rajfelem. Ale w autobusie nie zabraknie też miejsca dla niektórych z tych ludzi, którzy grali w Pucharze Starosty.”

Jesienią lepsi okazali się gracze z Radzionkowa, którzy po bramkach Tomasza Rzepki i Marcina Kowalskiego wygrali pewnie 2:0. Czy podobnie będzie także w meczu rewanżowym?

Początek meczu FA Rajfela Krasiejów z Ruchem Radzionków w sobotę 4 kwietnia o godzinie 16:00. Spotkanie prowadził będzie Szymon Skowroński z Kolegium Sędziów w Tychach, obserwatorem będzie zaś Janusz Hyziak z Kolegium Sędziów w Opolu.