Okręgowa Liga Juniorów: porażka mimo dobrej gry

Okręgowa Liga Juniorów:
Śląsk Świętochłowice – Ruch 2:0 (1:0)
Ruch: Staś (46′ Ciołczyk) – Stolarczyk, Lamla, Popławski, Cichocki, Dolibóg, Kuziora (25′ Pietryga), Hoinkis, Kazimierek, Skutnik (80′ Kosz), Malorny (75′ Hypki). Trener: Okoń.

Choć przegraliśmy to spotkanie, to podkreślić trzeba, że wynik ten nie odzwierciedla przebiegu gry. Nasza gra w przekroju całego meczu naprawdę mogła się podobać. Szkoda przegranej 0:1 pierwszej, bardzo wyrównanej połowy, w której w 30 minucie Łukasz Stolarczyk nie wykorzystał rzutu karnego. Na drugą zespół wyszedł mocno zmotywowany i osiągnął momentami wyraźną inicjatywę, stworzył też kilka wyśmienitych okazji. W końcówce meczu po kontrze gospodarze strzeili jednak drugiego gola. Ale nawet po nim wciąż byliśmy w ataku, wierząc nawet w wygraną. Dlatego mimo porażki muszę mój zespół mocno pochwalić za postawę zaprezntowaną na boisku – podsumował mecz trener Dariusz Okoń.